Wpis z mikrobloga

Drodzy

Od niedawna prowadzę podcast z ciekawostkami historycznymi połączony z kanałem na YT. Cały czas się uczę i powoli rozkręcam. Staram się nie spamować bez powodu, ale chciałbym mimo wszystko zachęcić Was do wysłuchania mojego najnowszego odcinka pt. „ Getta Ławkowe w II RP”. Zbierałem się długo do tego tematu, ale bardzo chciałem się z nim zmierzyć. Mam wrażenie, że nigdy do końca jako społeczeństwo się z nim nie rozliczyliśmy i że w istocie się go wstydzimy (i słusznie).

Dodatkowo nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale mam wrażenie, że patrząc na to co się w obecnym czasie dzieje historia trochę zatacza koło. Znów głównym bohaterem jest ONR i szeroko pojęci narodowcy. Wówczas bili Żydów a dzisiaj muszą sobie wyszukiwać nowych wrogów. A wrogiem może być każdy. Unia Europejska, PO, Lewactwo, Niemcy, „lesby”, „pedały”…w zasadzie każdego kto nie myśli podobnie można gdzieś zaszufladkować i mieć pretekst do bicia. Boję się, że nie bez powodu mówi się, że historia lubi się powtarzać. Trochę się boję o będzie dalej i jak to się wszystko skończy. Zwłaszcza, że tak samo jak w latach 30-tych obecna władza również chętnie romansuje z narodowcami i ma w tym swoje partykularne interesy, które stawia ponad racją stanu.

Zachęcam do posłuchania w wolnej chwili oraz dyskusji. Ciekaw jestem Waszych opinii. Jeżeli film / podcast się Wam spodoba to zachęcam do subsktybcji, aczkolwiek nie chcę na siłę spamować i cokolwiek wciskać. Po prostu uważam, że temat jest ciekaw i wart przegadania.

Dajcie znać co sądzicie

Ściskam

Tomek

https://www.wykop.pl/link/5817101/getta-lawkowe-wstydliwa-historia-ii-rp/

#historia #historiapolski #ciekawostkihistoryczne #polska #onr #gruparatowaniapoziomu
Tymek77 - Drodzy

Od niedawna prowadzę podcast z ciekawostkami historycznymi połącz...

źródło: comment_1606235596tO045k7FwSjLTrKoJNbMFO.jpg

Pobierz