Wpis z mikrobloga

#vectra #internet czy ktoś wie, na jakiej zasadzie to działa? Dzwoni do mnie laska z Vectry (kończy mi się umowa) i mocno nakłania mnie na zwiększenie pakietu (wiadomo), bo "jak ma pani pakiet 600mb/s, to jest pani połączona do innej sieci i mniej ludzi z tego korzysta, więc jest mniej zakłóceń". Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, ale może tak jest?
Zupełnie nie zależy mi na szybszym internecie, bo 300mb/s jest spoko, ale faktycznie średnio raz na trzy dni ginie mi internet na chwilę i ciężko grać w cokolwiek przez neta, bo stabilność jest słaba...
  • 8
  • Odpowiedz
@r__k: pewnie miała na myśli przejście na 5 GHz.
Możesz zrobić to sama - kupując porządny router. Dużo lepiej na tym wyjdziesz.

5 GHz ma faktycznie plus, że jest mniej obciążone, ale propagacja jest gorsza.

Na domowy użytek polecam zostać przy tym co masz i własny router.

Ja mam net 300 + wysoki pakiet tv za 80pln.

W razie pytań - pw
  • Odpowiedz
@modzelem: @LordDockers: właśnie mam router z 5G niby, więc nie mam pojęcia, o co jej chodziło xD coś mówiła o jakichś lepszych kablach, które podłączyli i "rozdzielni internetu" XD że niby ta rozdzielnia najpierw puszcza internet do osób z wyższym pakietem...
  • Odpowiedz
@r__k: Mam obecnie pakiet 600, powiem tak: wieczorami niezależnie od dnia tygodnia nie da się grać. Serwer DNS wywala co chwila, pakiety gubi na dziesiątki, czasem setki. Wolę już grać na necie mobilnym z telefonu bo przynajmniej jest stabilny. Coś ci kręci, pewnie jej chodziło o częstotliwość Wi-Fi jak pisali inni.
  • Odpowiedz