Wpis z mikrobloga

W centralnym ogrzewaniu mam rury o obwodzie 19,4 cm i 7,5cm. Muszę wymienić CO, bo mi przecieka woda ze zbiornika. Chcę uciąć rury i je zagwintować, aby założyć nasadki gwintowe i wkręcić łączenia do nowego zbiornika C.O. Chcę sobie kupić gwintownicę do rur (z grzechotką), ale zastanawiam się jak sprawdzić jaki rozmiar głowicy jest mi potrzebny do zagwintowania tych dwóch rozmiarów rur. Dom stoi kilkaset km dalej, więc zmierzenie suwmiarką odpada. Pomożecie?
Problem mam ze zrozumieniem, co dokładnie określają rozmiary cali na wystawie. Średnicę czy promień?
Obecne rury do C.O. są zespawane i w efekcie zależy mi na tym, aby w razie kolejnej awarii za X lat, było to łatwo demontowalne.

CASTORAMA CLICK

#hydraulika #remontujzwykopem #remont
  • 29
  • Odpowiedz
@marcin-el-mops: Myślę, że nie ma opcji. Ruda już zaatakowała. Klej może nie wytrzymać temperatury. Ogólnie spawy pod zbiornikiem i sam zbiornik są zardzewiałe.

@janznetu: biorąc pod uwagę to, że dom wstępnie był remontowany w 1993 roku, to sąsiad powiedział, że sam zbiornik został wyciągniety z układu wydechowego jakiejś ciężarówki i to jest samoróbka, bo nigdy takiego nie widział. W efekcie zastanawiam się, czy może tej instalacji inaczej nie złożyć. Może
  • Odpowiedz
@janznetu: Myślę, nad przerobieniem instalacji w ten sposób, co na obrazku poniżej:
Ciężko jest mi znaleźć zbiornik z dwoma bocznymi wyjściami. W standardzie C.O. mają oddolną rurę dopływową wody i pewnie ta rura prowadzi do jakiegoś zaworu, a boczne ujście z C.O. to właśnie przelew. Chociaż jak znajdę podobny zbiornik do tego, co mam obecnie to od razu może taki kupię.
Tatiagla - @janznetu: Myślę, nad przerobieniem instalacji w ten sposób, co na obrazku...

źródło: comment_1606156004ySdHZuOKVU1I9qyNesFXtk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@janznetu: Ogólnie ten zbiornik C.O. to samoróbka. W efekcie muszę pomyślec jak to rozwiązać bez rozwalania nowego zbiornika. Wszystko się jednak sprowadza do zagwintowania rur i zamontowania trójnika pomiędzy tą 2 calową rurą dolną, i tą lewą żółtą co idzie od zbiornika.
  • Odpowiedz