Wpis z mikrobloga

#pieklokobiet #strajkkobiet #feminizm #protest #kosciol #katolicyzm

Pomimo mojej ogromnej niechęci do Kościoła i obrzydzenia wobec wielu duchownych i różnych publicystów katolickich i różnych innych person związanych z tą szkodliwą korporacją, o politykach nie wspominając, uważam, że namawianie do palenia kościołów, do czego namawia poniższa grafika zamieszczona na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet, to po prostu chuligaństwo (a może nawet terroryzm), czyli coś, na co absolutnie nie powinno być zgody. I pomimo pełnego wsparcia dla protestów, czuję #!$%@?, że jakaś radykalna grupka jest odpowiedzialna za image całego protestu.

Ja rozumiem frustrację i w ogromnej mierze ją podzielam, bo to, w jaki sposób Kościół wtrąca się w życie obywateli to jakiś dramat, ale mimo to uważam, że rozładowywanie emocji poprzez tworzenie takich grafik jawnie nawołujących do nienawiści jedynie sprzyja tym fundamentalistom katolickim z PiS-u, Konfy itd., którzy teraz będą jeszcze bardziej jechać po protestach i protestujących, bo mają kolejny dowód, że to niby sataniści chcący niszczyć kościoły.
SpaghettiSupernova - #pieklokobiet #strajkkobiet #feminizm #protest #kosciol #katolic...

źródło: comment_1606127778Oe0cqZpygItliTcNPi3Abs.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
I pomimo pełnego wsparcia dla protestów


@SpaghettiSupernova: I właśnie dlatego nie popieram i nie zamierzam popierać tych "protestów". Tu już nie chodzi o walkę z zaostrzaniem prawa aborcyjnego, ani nawet o pozbycie się PiSu. To są zamordyści chcący wprowadzić dyktaturę. I nawet niech ona będzie liberalno-lewicowa - to nadal dyktatura.
  • Odpowiedz
uważam, że namawianie do palenia kościołów, do czego namawia poniższa grafika zamieszczona na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet,


@SpaghettiSupernova: ona szepcze do Ciebie czy co?

To są zamordyści chcący wprowadzić dyktaturę. I nawet niech ona będzie liberalno-lewicowa - to nadal dyktatura.


@Andy_Bernard: i kto niby ma być dyktatorem?
  • Odpowiedz
@aarahon:

ona szepcze do Ciebie czy co?


Chyba Ci to umknęło, więc spieszę z wyjaśnieniami: grafika przedstawia podpalony kościół. Serio nie widzisz tutaj namawiania do podpalania kościołów?

Nie uważasz, że rysunek przedstawiający rycerza wbijającego miecz w tęczę namawia do homofobii?

Nie uważasz, że rysunek przedstawiający białą pięść uderzającą kogoś o czarnym kolorze skóry namawia do rasizmu?
  • Odpowiedz
No tak, bo to są tak naprawdę macki miłości, a nie płomienie.


@SpaghettiSupernova: ja tam widzę że kościół się pali a nie został podpalony.

Widzę też pioruny z nieba, może to kara Boża. Widać też podpis "PIEKŁO KOBIET".

Płomienie są utożsamiane z piekłem więc domyślam się że chodzi o to że kościół jest piekłem dla kobiet, to by się zgadzało wszystko.

Nie widzę za to ze kościół jest podpalony.

Chodzi mi
  • Odpowiedz
@Nestorm: Patrząc tylko na grafikę widać płonący kościół i gromy nad nim.

Patrząc na grafikę w kontekście sytuacji można odnieść wrażenie że kościół który potępia strajki i popiera złamanie kompromisu aborcyjnego kościół właśnie jest piekłem dla kobiet.

To widzę.
  • Odpowiedz