Wpis z mikrobloga

Hej pytanie do Was #astromirki
Swego czasu zaraziłem młodego lvl3 gwiazdami, kosmosem i statkami kosmicznymi. Super. Przyszedł czas na gwiazdy. Patrzy patrzy, używam apki z telefonu która to niby gwiazda czy planeta, ale niby przydałoby się coś więcej. Co chwile o coś wypytuje. Sceptycznie podchodziłem do tego, by kupić mu jakiś teleskop. 3-4 miesiące później dalej o gwiazdach. I myślę o teleskopie (w granicach rozsądku, budżet 100-150 złoty żeby nie wydawać nie wiadomo ile na hobby które jeszcze mu się może zmienić pierdyliard razy). Tutaj pojawia się teściowa, która chce jako babcia sponsorować mu wynalazek. "Weź tu Mirek_Cebula kup. Tylko dwa, bo jeszcze dla 6letniego gówniaka od twojego szwagra". Nie będę tego komentował, bo trochę cofa mnie taka postawa, ale niech będzie. Nie wiem jak tamten, ale mój jest zafascynowany kosmosem. W sumie, może coś wyjdzie na dobre. Pytanie czy jest coś sensownego na alledrogo, czym się kierować przy zakupie? Rzecz jasna to początek przygody - i w sumie jak się uda, to dla mnie również. W sumie zawsze chciałem mieć teleskop, więc realizowanie marzeń z juniorem i zaszczepienie mu pewnych zajawek...właściwie powrócenie do tematyki kosmosu po wielu latach absencji będzie wspaniałą przygodą.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4