Wpis z mikrobloga

A czy ktos z komentujących przeczytał coś ponad nagłówek? Ja wiem, że Ziemkiewicz profesjonalnie plecie bzdury, ale tutaj jak przysłowiowy zepsuty zegar, przypadkiem ma racje.
@Vetinari:
Dokładnie tak jak napisał @stolpin
Przysłowie "chcesz pokoju, szykuj się do wojny", oznacza że państwo, które nie chce zostać najechane przez inne państwo, musi być na taki najazd przygotowane. Polska, jeżeli nie chce Polexitu, musi być na taki Polexit przygotowana. Przygotowanie do Polexitu, oznaczałoby że nasz kraj nie potrzebowałby wsparcia Unii Europejskiej, aby się rozwijać. Oznaczałoby to, że:
1. Nasi krajowi przedsiębiorcy mieliby możliwość rozwijania swoich biznesów i nie spędzania
@sztajnes: I to napisał Ziemkiewicz w tym artkule? Mam spore wątpliwości czy potrafi pisać coś merytorycznego.

Poza tym samo porównanie jest nietrafione, o ile Twoje z nastolatkiem jak najbardziej, to szykowanie się na wojnę, a straszenie wojną, to kompletnie różne sprawy.
@Vetinari: Ziemkiewicz mówił o tym wielokrotnie w swoich podcastach, rozmowach z innymi publicystami na YouTube. Poza tym, Ziemkiewicz na YouTube to nie Ziemkiewicz z TVP. Jakiś czas temu byłem bardzo zniesmaczony jego postawą, gdy pracował w TVP, ale ostatnio wydaje mi się, że odkupił część win, gdy powiedział o szaleństwie Kaczyńskiego (w związku z 5 dla zwierząt). Zapytany przez szefa programu do którego był zapraszany, czy cofnie te słowa albo sprostuje,
@Vetinari: Znam jego zdanie odnośnie Unii Europejskiej i uważam, że ma do niego prawo. Uważam też że jako facet trochę starszy ode mnie (lvl 31 here), Ziemkiewicz utracił nadzieję, że Polacy sami są w stanie stanąć na nogi i stworzyć państwo, które nie potrzebowałoby Unii Europejskiej i jej wsparcia ergo najlepiej żebyśmy wyszli ze struktur UE a potem postawieni przed faktem dokonanym, zmuszeni do tego sytuacją zaczęli się rozwijać. Moim zdaniem