Wpis z mikrobloga

@MiedzygalaktycznyMors: problem jest taki że akurat to nie są jakieś wydumane zakazy, bo badania pokazują skutecznosć maseczek. Więc nie wybieramy między nakazem maseczek a wolnością. A nakazem maseczek a zamknięciem wszystkich sklepów i rozwaleniem gospodarki.

I też taki nakaz nie musi być wszędzie. Ale jeśli chcesz np. jechać publicznym busem to masz się dostosować i tyle.
  • Odpowiedz
@karol1213: No to faktycznie jest tak skuteczna metoda zapobiegania infekcjom że ja #!$%@?ę. To przecież jest jak chodzenie bez maski i to legalne. Przyłbica zasłaniająca całą twarz jeszcze ok, ale to już jest absurd.
  • Odpowiedz
półprzyłbica dla półgłówków


@Kajaczek: Weź sobie wsadź całą głowę do prezerwatywy i będziesz miał zajebiście, ja tymczasem nie zamierzam idąc na spacer dusić się w maseczce na świeżym powietrzu, więc ubieram taką półprzłbicę-przeciwmandatówkę.
Do sklepu, czy urzędu mam maseczkę.
  • Odpowiedz
@revente: masz 100% racje Mireczku, wszystko fajnie, maseczki są skuteczniejsze. Ale jest pare takich tyci tyci wytycznych, żeby to w ogóle miało sens:

1. Producent maseczek musi sprzedać maseczkę z atestem, bez niego maseczka jest skuteczna na mąkę która ci buchnie na twarz jak za szybko wsypiesz ja do miski robiąc ciasto

2. Maseczka której uzywa chirurg bez wymiennego filtra, czyli taka jednorazowa (oczywiście z atestem) może być na jego twarzy maksymalnie do 5 godzin według procedur (oczywiście mówimy o maseczkach atestowanych). Pamietajmy, ze sala operacyjna jest miejscem sterylnym, o najlepszych warunkach wentylacyjnych, jak i względem wilgotności czy wirusów w
  • Odpowiedz
@karol1213: Rząd to niech zacznie realnie działa w temacie polepszenia służby zdrowie a nie gnębić obywateli i służby swoimi durnymi przepisami stworzonymi za 5 dwunasta.
  • Odpowiedz