Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scaab: jak się uczysz po godzinach, to możesz dojść do takiego pułapu w kilka lat. Wszystko też zależy od projektu, czy to tylko czytanie dokumentacji i pisanie linijki kodu raz na miesiąc czy klepanie ficzera ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wbrew pozorom żeby coś osiągnąć jako programista nie wystarczy skończyć studiów i klepać gownokod w korpo
@Scaab pensja tylko częściowo zależy od "skilli programistycznych", większość zależy od umiejętności negocjacji, jak masz szczęście i temperament Oskarka który nawet nie wie czego nie wie to możesz wynegocjować wszystko i nieświadomie korzystać z zasady Pareto że znajdzie się ktoś kto wykona pozostałe 80% pracy, mam ból dupy bo chyba w każdej pracy się z czymś takim spotykałem
@Scaab: W tym momencie średnio 33k na fakturze. Na reke w zależności od kosztów, więc różnie. 8 lat expa w dobrych korpo i SH, wczesniej troche lat programowania for fun. Ciągła nauka i traktowanie pracy jako pasji. Pomaganie w OSS, wystepy na konfach przed koroną. Stałe inwestycje w kursy i książki (1-1.5k średnio na miesiąc). Największy skok pieniężny zaliczyłem jak zdałem sobie sprawę, że inwestycja w miękkie skille ma ogromne znaczenie.