Wpis z mikrobloga

Siema, potrzebna pomoc mirka eksperta. Jak zaczac timurydem? Wypowiadam wojne ale w trakcie ginie krol i te ubeki siedza u siebie i sam walcze. Nie wypowiem wojny to wojna z vasalami. Zastanawialem sie czy by nie uwolnic transa(pozbyc sie go) a kiedys tam go wchlonac
#eu4
  • 5
@woj-tek127: jak kiedyś grałem to po śmierci króla gierka mi się psuła i wyrzucała do pulpitu, może to naprawili w ostatnim DLC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to musisz wziąć (z tego systemu rządów) zmniejszanie LD wasali, wypowiadasz wojnę Ajamowi, mając nadzieję że w tym czasie nie umrze, możesz też próbować wykrwawić w tej wojnie swoich wasali, po wzięciu jak największej liczby prowincji będziesz na
No wlasnie czyli trzeba liczyc na farta ze wladc nie umrze przed koncem wojny. To ja to pier... Nie lubie takich gier gdzie trzeba robic 5 resetow i non stop te sama wojne prowadzic...
@woj-tek127: przecież tu nie ma nic trudnego, wystarczy nigdy nie kończyć wojny i wasale się nie zbuntują ( ͡° ͜ʖ ͡°) restart musisz robić w zasadzie tylko jeśli Shah Rukh umrze zanim możesz wypowiedzieć wojnę, albo Ajam ma sojusz z Mamelukami. No i tak jak kolega wyżej pisał nie prowadź wojny sam tylko niech wasale wybiją całą swoją armię
Winkey - @woj-tek127: przecież tu nie ma nic trudnego, wystarczy nigdy nie kończyć wo...
@Ghard_Lage:
Żadnego uwalniania wasali. Bez sensu kompletnie.
@woj-tek127:
Na dzień dobry bierzesz lenient taxation iqta z zakładki goverment, z przywilejów bierzesz Strong Dutchies, rekrutujesz najemników, atakujesz Ajam, w międzyczasie podnosisz relacje z każdym wasalem i nawet jak Shakh Rukh padnie to powinni być lojalni najwyżej Transoxianie podbijasz development na taniej prowincji - to tez obniża LD. Ja po wojnie z Ajam miałem niewiele ponad 0% LD. W 1454 aneksujesz za