Wpis z mikrobloga

@framugabezdrzwi: Proponuję wobec tego zakazać pod groźbą surowego mandatu skoki samobójcze z wysokich pięter. Przecież tak spadające ciało może spaść na kogoś innego.

Od dbania o bezpieczeństwo własne i pasażerów jest kierowca pojazdu a nie państwo.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Jeszcze nie widziałem kogoś, kto nazywa się libertarianinem i popiera refundację antykoncepcji. Raczej chochoły. A światopogląd jest ważniejszy od gospodarki, bo niskie podatki są bezużyteczne w pierdlu czy drodze na szubienicę. PS istnieje libek głosujący w pierwszej turze na Kosiniaka, no tak było xD.
  • Odpowiedz
  • 5
@Kapitalis: sugerujesz, że zapinanie pasów w pojazdach nie powinno być obowiązkowe?


@framugabezdrzwi: A dlaczego miałoby być? Mój pojazd moja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kapitalis: Jeszcze nie widziałem kogoś, kto nazywa się libertarianinem i popiera refundację antykoncepcji. Raczej chochoły. A światopogląd jest ważniejszy od gospodarki, bo niskie podatki są bezużyteczne w pierdlu czy drodze na szubienicę. PS istnieje libek głosujący w pierwszej turze na Kosiniaka,
  • Odpowiedz
A dlaczego miałoby być? Mój pojazd moja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kapitalis: bo narażasz na niebezpieczeństwo, które może wyniknąć nie koniecznie z twojej winy, osoby postronne

W jaki sposób?


@Ekspert_od_niczego: obejrzyj pierwsze 10 sekund filmu który podlinkowałem.

Proponuję wobec tego zakazać pod groźbą surowego mandatu skoki samobójcze z wysokich pięter. Przecież tak spadające ciało może spaść na kogoś innego.


@amperrowwer: porównanie totalnie z dupy.
  • Odpowiedz
  • 4
@framugabezdrzwi: Narażanie na niebezpieczeństwo to nie agresja. Jeśli wypadnie orzez szybę i kogoś uszkodzi to jak najbardziej. Dopóki się to nie stanie - nie ma agresji.

@Kapitalis: skacząc z budynku możesz zabić osobę postronną (zdarzało sie) dlatego powinna być dostępna eutanazja


@Nosradamo: To, że powinna być dozwolona to jedno. Skakać można na własny chodnik.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nosradamo: Nie ma to znaczenia. Albo trup zgnije albo opłacona firma albo spadkobierca.

@framugabezdrzwi jeszcze trzeba dodać jedno. Jeśli jedziesz samochodem to świadomie akceptujesz wszelkie ryzyko z tym związane - a więc narażasz się na kolizje czy wypadki drogowe. Nakaz noszenia pasów można ustalić, jak najbardziej, ale to tylko będąc zarządcą danej drogi czy sieci dróg. Wjeżdżając na drogę akceptujesz jej regulamin.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nosradamo: Nie ma to znaczenia. Albo trup zgnije albo opłacona firma albo spadkobierca.

@framugabezdrzwi jeszcze trzeba dodać jedno. Jeśli jedziesz samochodem to świadomie akceptujesz wszelkie ryzyko z tym związane - a więc narażasz się na kolizje czy wypadki drogowe. Nakaz noszenia pasów można ustalić, jak najbardziej, ale to tylko będąc zarządcą danej drogi czy sieci dróg. Wjeżdżając na drogę akceptujesz jej regulamin.
  • Odpowiedz