Wpis z mikrobloga

Ej mirasy, kilka pytań w szybkim skrócie na temat inwestowania przez xtb
1. prowizja 0% to jakaś akcja promocyjna czy to tak na stałe?
2. interesuje mnie tylko longterm, więc jak xtb obsługuje dokumenty dotyczące PIT?
3. jakie zabezpieczenie mam w przypadku trzymania u nich papierów? Dla banków jest BFG, tutaj jest KNF, ale jak to działa, co w sytuacji jak jebną?
4. nie ukrywam, że interesuje mnie rynek amerykański, jak wyglądają przewalutowania na xtb? Mam revoluta, jaki jest najlepszy framework do inwestowania na xtb w USD?

Z górki dzięki hehehhhh

#xtb #longterm #gielda #akcje
  • 9
@breetak: 1) nie jestem pewny ale chyba na stałe 2) wydają pit 3) informacje są na ich stronie, z pamięci nie powiem 4) możesz otworzyć konto w USD i nie płacisz nic na przewalutowania tylko zasilasz rachunek dolarami
@breetak ad 3. Gdzie dla banków jest BFG? Papiery wartościowe są Twoje niezależnie od kondycji biura maklerskiego. Zdeponowane w krajowym depozycie papierów wartościowych w formie elektronicznej.

A kasa na koncie maklerskim jest zabezpieczona gorzej niż na zwykłym rachunku osobistym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@breetak: 1. zależy od obrotu i na co. akcje są w zasadzie free
co do USA to załóż konto walutowe, bo z każda transakcja będzie ci przeliczać na złotówki po #!$%@? kursie.
chyba że to long, to jeden #!$%@? jak zrobisz 2 transakcje.
@Bordomir: > Papiery wartościowe są Twoje niezależnie od kondycji biura maklerskiego. Zdeponowane w krajowym depozycie papierów wartościowych w formie elektronicznej.

Ale wiesz, że to się tylko tyczy akcji GPW? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rynek zagraniczny w PL rządzi się innymi prawami i warto przeczytać umowę z biurem maklerskim i sprawdzić, kto jest faktycznym właścicielem akcji zagranicznych. Nie chcę generalizować - ale w większości przypadków na pewno to
@bill-adamsonn po pierwsze, w pytaniu są wymienione polskie instytucje, stąd moja odpowiedź tyczy się Polski. Po drugie, mówimy o XTB i akcjach zagranicznych. Jest dokładnie to samo co w Polsce za wyjątkiem nazwy instytucji.

Przy założeniu, że kupiłeś akcje, a nie jakieś gówno na revolucie jak to wykopki mają w zwyczaju.