Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak teoretycznie - czy mógłbym ubiegać się o jakieś odszkodowanie gdybym przez wadliwą hulajnogę miał wypadek? Miałem ostatnio dwie takie sytuacje jadąc błotem - raz zacięła mi się wajcha od prędkości na najwyższym ustawieniu, a drugi raz zupełnie hamulce nie działały i prawie wpadłem pod auto :/. A co najlepsze mimo zgłoszenia obu tych faktów, hulajnogi dalej były dostępne do wypożyczenia... W drugim przypadku już napisałem do supportu i czekałem przy niej pół godziny by przypadkiem ktoś nieświadomy jej nie wypożyczył do momentu aż wsparcie mi odpisało i usunęli ja z mapy. Według mnie z automatu powinno ją wyłączać z użycia gdy ktoś zaznaczy w aplikacji problem z hamulcami :/

#bolt #prawo #pytanie #hulajnogaelektryczna
  • 4
@Marekexp: w regulaminie pisze, że przed wypożyczeniem musisz zapoznać się ze stanem technicznym hulajnogi, tzn sprawdzasz czy hamuje, czy przyspiesza, czy nic nie lata, czy światła świecą - jak nie działa to bierzesz inną a tamten przejazd reklamujesz i zaznaczasz, że uszkodzony.

Nie mogą wypłacać odszkodowań bo gdyby tak robili to znaleźliby się debile którzy specjalnie uszkadzali by hulajnogę żeby wymusić odszkodowanie. Zresztą ciężko odpowiadać za coś czego nie są w
@Marekexp: w regulaminie pisze, że przed wypożyczeniem musisz zapoznać się ze stanem technicznym hulajnogi, tzn sprawdzasz czy hamuje, czy przyspiesza, czy nic nie lata, czy światła świecą - jak nie działa to bierzesz inną a tamten przejazd reklamujesz i zaznaczasz, że uszkodzony.


@LuxEtClamabunt: Zgadzam się, częściowo. W pierwszym podanym przeze mnie przypadku dopiero przy dociśnięciu do końca przycisku prędkości można było się dowiedzieć, że nie odskakuje, a wtedy to już