Wpis z mikrobloga

@AliPaczka #aliexpress #ass (w sensie aliexpress standard shipping) i #pocztapolska #werkomorniki coś mi się odpierdzieliło dziwnego.
Paczka z aliexpress ASS wysyłka, drobinca malutka, miało pójść do mnie do Opola, poszło najpierw jako 00459007738834398589 później zmieniło (dlaczego? niby w centrum łączenia przesyłek, ale nie miałem z czym tego połączyć, nic innego nie szło do mnie) numer na 00459007738839161317 ... która ma tracking:

2020-11-10 07:09 PP Komorniki P204 Przygotowanie przesyłki do doręczenia
2020-11-10 10:57 PP Komorniki P204 Wydanie doręczycielowi
2020-11-10 12:02 PP Komorniki P204 Doręczenie

Jakie kurna doręczenie w KOMORNIKACH ? Komu? Dlaczemu?Dzwonię tam (próba dodzwonienia się do PP komorniki to osobna przygoda) i dowiaduje się , że wszystko się zgadza "paczka o takim nr została doręczona i nic nie można zrobić, niech nadawca reklamuje jeśli twierdzi że powinna iść na inny adres"

Robię dispute na aliexpress, skoro źle wysłali - chińczyk pokazuje etykietę, że wysłał na dobry adres Opole ul. itd. a nie żadne komorniki, ale to później ASS procesowało, i do dispute eskaluje i w AliExpress' Judgment dispute mi odrzuca, bo wg nich "jest ciągle w transporcie" a tracking z poczty się nie liczy, a w ogóle to czego ja chcę...

KI CZORT? Czy powstał tam kolejny jakiś podmiot przewoźnik, który odbiera przesyłki z WER (i dlatego tracking PP się tu urywa) i inną metodą dostarcza do odbiorców?
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hrumque: przesyłki ASS 0045 to kurier i one są doręczane z WER czyli PP Komorniki czyli poprawnie. Ale z Komornik za daleko do Opola więc ewidentnie nie dostałeś swój tracking. Zrób dispute wskazując ile to kilometrów i że nie mogłeś tego odebrać. Miałem tak parę dni temu, po wrzuceniu screena i opisu że do z Krakowa do Warszawy (bo tam było doręczenie) jest 300 km i że nie miałem jak
  • Odpowiedz
ale pewnie masz że jeszcze mogą to rozpatrzeć do XXXX jeśli dodasz jakieś dowody?


@Andczej: no tak, ale... jakie jeszcze dowody mam im dostarczyć? dałem linki do śledzenia przesyłki o takim nr (17track, e-monitoringPP) oraz screenshoty z tych stron z Item Delivered, oraz screen z google-maps ile to km jest...
  • Odpowiedz
@tata_wariata: @AliPaczka: a w Judgment details:

Please pay more attention to the tracking information. If the package arrive at the delivery office, please contact post office to pick up in time. Buyer should be responsible for any consequences of failure to collect items in time.

Purchase Protection is running out, but package is still in transit **Invalid** After checking the tracking information, this order is still within purchase
  • Odpowiedz