Wpis z mikrobloga

czy ktoś mądry z tagu #rosliny jest w stanie mi pomóc i powiedzieć jak poratować kalateę i monsterę? (drugie zdjęcie w kom) w przypadku kalatei próbowałam ze zmianą miejsca, ale wszędzie było tylko gorzej niż na parapecie ( ͡° ʖ̯ ͡°) monstera stoi 3m od okna, nie ma przeciągu, obie są regularnie zraszane a i tak takie rzeczy się dzieją.
kasieu - czy ktoś mądry z tagu #rosliny jest w stanie mi pomóc i powiedzieć jak porat...

źródło: comment_1605377082qMfRGQC02ZO6Ew8LIqXxfk.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@kasieu: A co się dzieje z kalateą? Ma suche końcówki? Na zdjęciu nie wygląda to tragicznie. Nawet przy wysokiej wilgotności tak się dzieje. Monstera chyba pokiereszowała się w trakcie rozwijania. Zdarza się. No i nie zraszaj. Szczególnie nowych, rozwijających się liści.
  • Odpowiedz
  • 0
@magnes125: tyle co widać na zdjęciu, na kilku listkach takie właśnie suche brązowe końcówki. nie ma tragedii, ale nie chciałam jej szkodzić swoimi pomysłami. nie zraszać? internety mówiły, żeby robić to często, nawet codziennie w przypadku kalatei i 1-2x w tygodniu w przypadku monstery ( ͡° ʖ̯ ͡°) ograniczyć do zera?
  • Odpowiedz
tyle co widać na zdjęciu, na kilku listkach takie właśnie suche brązowe końcówki. nie ma tragedii


@kasieu: Zdecydowanie nie ma. To od niskiej wilgotności, ale z drugiej strony stojąc przy nawilżaczu potrafią się takie robić.

nie zraszać?

Nie :)

internety mówiły, żeby robić to często, nawet codziennie w przypadku kalatei i 1-2x w tygodniu w przypadku monstery ( ͡° ʖ̯ ͡°) ograniczyć do zera?

Bzdury. Zraszanie bardziej
  • Odpowiedz
@kasieu: Z tego co widzę na strzępkach tych zdjęć, to wyglądają wzorowo. To tylko rośliny, nigdy nie będą idealne. Jak coś lekko uschnie na końcu, to trudno. Jak zacznie się pogłębiać, to wtedy można pomyśleć. Ogólnie kalatee często tak sobie znoszą zimę. Jakby co to pisz, będziemy razem na nie marudzić :D

dziękuje! trochę liczyłam na odpowiedź od Ciebie (czytam tag, jestem fanką) ()
  • Odpowiedz
  • 1
@magnes125: kolekcja roślinek (poza kilkoma kaktusami i draceną) rozwija się prężnie dopiero od +/- 2 miesięcy, więc każda suchotka i opadnięty listek mnie martwi, także pewnie jeszcze wpadnę tu panikować :D dziękuje za uspokojenie ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@kasieu ja mam wysoką wilgotność, dodatkowo stawiam osłonki na kamykach z wodą, a moja misto i tak ma niektóre końcówki listków lekko przysuszone, taka ich natura :c
  • Odpowiedz