Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o draft 2020, to interesują mnie 2 rzeczy:

Co zrobią GSW ze swoim pickiem. (no.2).

Gdzie trafi Deni Avdija...podobnież ma trafić do Atlanty co byłoby niemiłosiernym chichotem losu gdyby Izraelczyk okazałby się bustem ( przypomnę, że Atlanta miała szansę wybrać 2 sezony temu innego dobrego białasa, a powędrował on w wymianie do Dallas... w sumie to go wybrali. nvm)

Natomiast w przypadku wolnej agentury i potencjalnych wymian w offseason, to podobnie jak 15 miesięcy temu interesowały mnie losy Raptors i Thunder, tak do tego grona dorzucam Nuggets.

Ekipy te powinny być wyjątkowo aktywne. Przed drużyną z Toronto decyzje o pożegnaniu się z kluczowymi zawodnikami z ich mistrzowskiego runu (bądź przedłużenie współpracy), a z kolei Thunder będą głównymi dysponentami "towaru" będącego na sprzedaż. Black Friday w Oklahomie? Jeszcze jak.

Denvery powinni zaś szukać wzmocnień. Sporo miejsca w capie zwolnią Millsap i Plumlee, a i mają też czym handlować, bo mają asety w postaci Bol Bola czy MPJ-a.

Reszta to tam wuj. Lakers w zasadzie już bez Howarda i Rondo. Czy uda im się zatrzymać KCP? Czy Danny Green i kyle kuzma powinni zostać wymienieni?

Clippers mają Lue jako trener więc raczej skreśliłbym ich z miejsca. Boston jest zbyt konserwatywny w swoich poczynaniach, a brylantowy Pat ma nie lada zagwozdkę.

jeszcze może mnie trochę "Ci" knicks obchodzą. Muszą się chyba zareklamować przed wolną agenturą kolejnego roku.


#nba #januszenba
  • 4
  • Odpowiedz
@Adrian_Wojnarowski1488: Nie zdziwiłbym się gdyby Avdija trafił do GSW (jeśli nie wymienią picka). Wydaje się tam dobrze pasować.

Denver musi się wzmocnić jeśli chce byc contenderem, ale podobno MPJ jest nietykalny. Bez niego to zostają im właściwie tylko picki na wymianę (bo Murray i Jokic na bank nigdzie się nie ruszą). Bol Bol nie ma wielkiej wartości. To wciąż projekt który jest niszczony w pick and rollu. Dodatkoko zarówno MPJ jak
  • Odpowiedz
Po pierwsze. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Harris ma zbyt duży kontrakt żeby był wartościowy.


@Myrdin: Harris miał jeden z najdziwniejszych sezonów jaki widziałem. Z zawodnika nominalnie słynącego ze swoich poczynań po tej atakującej stronie, w sezonie 2019/20 został - "z braku laku" graczem skupiającym się na defensywie.
w pewnym momencie był najbardziej wartościowym defensorem na perymetrze.

Gdyby utrzymał niespotykaną u niego wcześniej dyspozycję w defensywie i ponownie grał w
  • Odpowiedz
@Adrian_Wojnarowski1488: ze Siakamem jest ten problem, że jest po prostu za słaby, żeby zrobić z niego rozgrywającego point forwarda. Musiałby naprawdę mocno się poprawić. W Toronto potrzeba jakiegoś superstara, żeby Siakam grał jako druga opcja.
  • Odpowiedz