Wpis z mikrobloga

Przyszedł mi ostatnio nowy obiektyw - Canon 70-200 F4 is II L i ogólnie jest super, idealnie współpracuje z Canonem C200, nie jest zbyt ciężki jak mój poprzedni 70-200 2.8, ma fajny płynny zoom, szybki autofocus i wydajna stabilizację.

Ale chciałem powiedzieć gdzie go kupiłem - jako że w Polsce kosztuje krocie a rynek wtórny nie istnieje bo to jest dosyć niszowe szkło, to postanowiłem zaryzykować i kupić na szarym rynku eglobalcentral.

Sklep ten sprzedaje rzeczy pochodzące z HK i wykorzystuje kruczki podatkowe żeby mieć niższe ceny. W przypadku elektroniki nie są to jakoś duże różnice ale obiektywy można dostać często za 60-70% ceny w Polsce.

Jedyna wadą tego rozwiązania jest dluugi czas dostawy - ja czekałem przeszło półtora miesiąca na niego. Mimo to było warto bo zaoszczędzilem dużo hajsu. Oczywiście warto kupować przez PayPal żeby w razie czego mieć możliwość zwrotu kasy.

#kajtekfilmowiec #eglobalcentral #kameraboners #filmowanie #filmmaking #canon
k.....5 - Przyszedł mi ostatnio nowy obiektyw - Canon 70-200 F4 is II L i ogólnie jes...

źródło: comment_1605278087yo946GpvqH1teR5ADUzhUG.jpg

Pobierz
  • 17
@kj5: o cholera dla mnie nazwa Eglobalcenter kojarzy się z jawnym oszustwem, pisze to na podstawie komentarzy na necie bo nigdy tam nie kupowałem.

1. Jak się zabezpieczyłeś, czy w ogóle da się zabezpieczyć podczas zakupu w Eglobalcenter?

2. Miałeś cykora że sprzęt nie przyjdzie, kupowałeś pod wpływem emocji na cykora?

3. Czym wysłali do Ciebie paczkę, był tracking, jak była zapakowana przesyłka?

4. Czy to 100% oryginalny sprzęt?

5. Czy
@mustafas00 po to ten wpis :)

1. PayPal - w razie czego otwierasz spór i na 99% dostajesz albo przedmiot albo kasę
2. Nie, dzięki PayPal
3. Do uk ich tracking który był prawie na pewno zmyślony, z UK DPD; zapakowana kozacko, w dużą ilość foli a sam sprzęt w oryginalnym opakowaniu pachnącym nowością
4 tak
5 patrzę na Canona eos r :D
6 nowy w Polsce kosztuje 6200, używane widzę na