Wpis z mikrobloga

Aplikacja Play24 od czasu dzisiejszej aktualizacji pyta o PESEL i bez tego się nie uruchomi. Niby kwestia bezpieczeństwa. No nic, nie ma wyjścia, trzeba odinstalować...
  • 6
  • Odpowiedz
@poison64, numer PESEL był również wymagany we wcześniejszej wersji aplikacji. Rozumiemy, że zmiany potrafią być uciążliwe, ale wierzymy, że funkcjonalność zrekompensuje sam proces konfiguracji. Daj się zaskoczyć i przetestuj naszą nową aplikację. :)
  • Odpowiedz
@play_polska: jeżeli faktycznie był to musiałem przeoczyć. Nie zmienia to faktu, że nie ma żadnego sensownego powodu dla którego aplikacja powinna go wymagać. To dziura w bezpieczenstwie. Jeżeli znacie jakiś powód to się pochwalcie. Dużo tu osób z IT, myślę że możemy pomóc wam zrobić bezpieczna aplikacje ;)
  • Odpowiedz
@poison64: PESEL wymagany jest w przypadku dodawania numeru karty z internetem, gdzie weryfikacja SMS jest niemożliwa. Dodatkowo przy zwiększeniu uprawnień konta oraz w przypadku, kiedy chcemy dodać kolejne numery zarejestrowane na numer PESEL - zarówno w ofercie postpaid or prepaid.
  • Odpowiedz
Jak to niemożliwa? Wręcz dwuetapowa, przecież jak przyjdzie SMS na nr karty z internetem to dostajego tego smsa mailowo. Wiem bo mam taką kartę i wysyłałem na nią SMS.
  • Odpowiedz