Wpis z mikrobloga

Mirki , chcialbym zlikwidowac kuchnie w mieszkaniu i po drugiej stronie ściany (dzielącą kuchnie i salon) zrobić tam aneks kuchenny. Czy potrzebuje jakiegoś pozwolenia na taką modernizację? Chodzi o to, że chce po prostu zrobić kran w tym samym miejscu, tylko po drugiej stronie ściany co był, więc za dużo nawet nie trzeba w tej ścianie grzebać. #budownictwo #remontujzwykopem #pytanie #prawobudowlane #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Widzę same dzieci, więc odpowiem jak dorosły, nie potrzebujesz pozwolenia na budowę że starostwa powiatowego, nie potrzebujesz zgłoszenia w starostwie powiatowym, natomiast w zależności kto jest właścicielem budynku, musisz z nim uzgodnić prowadzenie prac polegających na wykuciu ściany i zmianie instalacji. Wspólnota lub spółdzielnia mogą wymagać projektu a jak jest to ściana nośna to także ekspertyzy projektanta konstrukcji budowlanych. Czyli pierwsze kroki do właściciela budynku a tam się wszystkiego dowiesz. Jak to
  • Odpowiedz
@zielonylisc też planuje przenieść kuchnie do salonu żeby zyskać jeden pokój. Do póki nie ruszasz ścian nośnych i nie robisz dodatkowych okien nie musisz mieć pozwoleń i projektów. Ja mam mieszkanie własnościowe więc uzgodniłem tylko zakres z zarządca wspólnoty. Woda i kanalizacja zazwyczaj nie jest problemem ale u mnie był problem z wentylacją. Kuchnia z warunków technicznych musi mieć wentylację a ja muszę ją ciągnąć z pionu w starej kuchni. Ale
  • Odpowiedz