Wpis z mikrobloga

#lysienie #finasteryd
Mam takie pytanie bo nie wiem. Biore od ponad 3 miesięcy finasteryd 1mg co drugi dzień, ale jak narazie nie widze zmian czy nawet odrostu na czubku głowy, pod placami nie czuje malutkich włosków. Biore dodatkowo minoxidil 5 %. Głowa dalej jest tłusta tak samo czoło. Czekać dalej na jakieś efekty?
  • 14
  • Odpowiedz
@Revenn czekaj na efekty, nie myśl ze odronsą ci włosy po 3 miesiącach to bardzo krótki czas.

Poczytaj zagraniczne tematy na forach i reddit, efekty fina mogą się pojawić po 6 miesiącach nawet do 2 lat od rozpoczęcia leczenia, zależy od osoby.
  • Odpowiedz
@Revenn: ja po 2-3 miesiącach mam baby hair na linni ok 2 cm. Słabo widoczne jeszcze w dzień i trzeba się dobrze przypatrzeć, przy świetle zdecydowanie widać, że są 2-3x dłuższe od reszty tych ala włosków na twarzy i kilka razy gęstrze.

Biorę 1mg dziennie + w minoxidilu mam rozpuszczone 50mg/60ml
  • Odpowiedz
@Revenn: Mam w sumie to samo. Jutro minie równe 3 miesiące i będę porównywał zdjęcia przed i po. Zmian nie widzę poza tym, że na zakolu gdzie miałem same bezbarwne, zminiaturyzowany włosy wyrosły może 2-3 szt włosa z pełnym kolorem. Pewnie za parę dni wrzuce zdjęcia, żeby ktoś powiedział czy widzi progres czy regres.
  • Odpowiedz
@Revenn: Ja też biorę od 1,5 miesiąca 3 razy w tygodniu fina + minoxa i zaczynam czuć pod ręką małe włoski i zauważyłem wyraźny spadek wypadających włosów. Czasami jedynym efektem fina jest jedynie zatrzymanie wypadania, a nie odrosty. Powodzenia Mirku.
  • Odpowiedz
Używam nizoralu i innych szamponów na łupież raz w tygodniu. Z szamponów coś możecie polecić? Problem mam tego #!$%@? łojotoku plus swędzenie. Nizoralu nie można użwać codziennie.
  • Odpowiedz
Od siebie dodam taka myśl, żebyś bardzo uwaznie patrzył pod tym kątem - nawet jeśli nie będzie odrostów po Finie, to może włosy, które już masz uwolnione spod okupacji androgenów będą lepszej jakości i dzięki temu stan wizualnie się poprawi. Ja zaczynam widzieć powoli efekty na moim diffuse thinningu, a jadę 5 miesiąc właśnie. Trzeba coierpliwosco, trzy miesiące to dolna granica zobaczenia efektów.
  • Odpowiedz
Tak wiem o tym. Ale np przy czesaniu lecą dalej,nie wiem czy tak ma być. Ja i tak szykuje przeszczep więc nawet jak nie odrosną na górze to może po bokach będąkepszej jakości.
  • Odpowiedz