Wpis z mikrobloga

Mirasy pomocy ()
Przed chwilą w laptopie ekran zaczął od dołu robić się różowy i szła ekspansja w górę. Zresetowalem laptopa i wszystko wróciło do normy, bez żadnego errora czy blue screena.
Myślicie że to coś poważnego czy jednorazowa akcja? Dodam że komputer teraz sporo czasu jest odpalony ze względu na uczelnie online
#pomoctechniczna #laptopy #komputery
  • 22
@TOMXT: ale teraz, bez obciążenia, czy jak sztucznie obciążysz?
Jeśli w spoczynku too to jest taka górna granica przyzwoitości, jeszcze zależy jaki to sprzęt, podrzuć screeny z tego programu jak możesz :)
@TOMXT: jeździć, obserwować jak na teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to mogła być taśma matrycy (mało prawdopodobne), błąd sterownika (bardzo prawdopodobne, ostatnio mi się w podobnym zestawieniu zesrały stery tak, że co chwila BSODy wyrzucało w określonych warunkach, po formacie gitówa), pamięci grafiki powoli robią papa (ciężko diagnozuje się RAM grafiki w laptopie, wszystkie benchmarki mają z tym problemy)
@NagiMiecz cholerka, oby mi jeszcze posłużył bo jak dostałem tego laptopa to usłyszałem że to ostatni elektroniczny "sprzęt do nauki" który dostanę xD
@TOMXT: ogólnie ja bardzo nie lubię lenovo, wykonania płyt głównych mają swoje bolączki projektowe, przez co niektóre elementy są za mocno narażone na duże zmiany temperatur i można by to uznać za celowe postarzanie produktu.
W ostateczności jakby Ci ram grafiki padł to można ją w biosie ubić i będziesz śmigać na integrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do tego to daleko podejrzewam.
Jakby się powtarzało to
@NagiMiecz formaty potrafiłem robić jak się wkładało płytki po kolei i się instalowało, teraz to ja bym wolał chyba to dać za flaszkę dla jakiegoś komputerowca
@TOMXT: No ja się przekonałem na moim msi, że warto było zrobić - obawiałem się mocno, że grafika zaczyna umierać bo wszystko na to wskazywało, a po formacie jak nowy. Na w10 też lubi się zrobić bałagan ze sterownikami itd..