Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rtg_: @PiotrokeJ: ja w ogóle mam wrażenie ze jak już obkupia się wszyscy co kupują w pierwszych rzutach to będzie obniżka cen po 100$ i to tak za 2-3 msc. Realnie obecnie te procesory są za drogie w stosunku do Intela, a ten 5800 to w ogóle na ziemi niczyjej jest. Rok temu kupiłem 3700x za 1300zl. 5800x jest wydajniejszy o 20-25%. Gdyby to było 1700-1800zl to jeszcze całkiem spoko,
@Viscop: @PiotrokeJ: Szkoda, że 8-rdzeniowiec kosztuje aż tyle. O ile obecnie w grach nie ma przewagi nad 5600X, to z racji tego, że konsole mają po 8 rdzeni możliwe, że w grach zacznie to być standardem, więc długodystansowo lepiej byłoby tyle mieć w PC-cie. Natomiast fakt, że obecnie to taki ni pies ni wydra, do tego drogi. Tego typu recenzja pojawiła się np. w Gamer Nexus.
@Jan_K: PS4/Xbox 4/one/s/series x/s(chodzi o konkurenta 4 generacji PlayStation) czy jak to się tam nazywało też miał 8 rdzeni. Sytuacja się zmienia ale nie za sprawą konsol, to przez AMD i pierwszą generację ZEN, to oferowane przez nich tanie i całkiem wydajne 6 i 8 rdzeniowe procesory zmieniły wykorzystanie rdzeni w grach, przedtem Intel oferował maksymalnie 4 rdzenie i 8 wątków a większość siedziała na 4 gołych rdzeniach. Jeśli dobrze przeczytałem
@PiotrokeJ: @Jan_K:

5800X jest tak usytuowany, byś brał pod uwagę 5900X, stąd mniejsze zainteresowanie tym modelem. Tak samo jest z i7. Nieco efekt tu jest słabszy bo przez podatek zwiększa się różnica cenowa, więc 5800X aż tak złym wyborem nie jest.

O ile obecnie w grach nie ma przewagi nad 5600X, to z racji tego, że konsole mają po 8 rdzeni możliwe, że w grach zacznie to być standardem


Po
@Amasugiru: 20% gry, 20% obróbka filmów 4k, 50 % obróbka zdjęć RAW w lightromie, 10% programowanie. Chcaiłbym złożyć kompa w tym miesiacu z powodu kwesti podatkowych więc ryzeny raczej mi odpadają.
@PiotrokeJ:

Chcaiłbym złożyć kompa w tym miesiacu z powodu kwesti podatkowych więc ryzeny raczej mi odpadają.


Nie rozumiem, o podatku mówiłem o zwykłym VAT - 23%. W USA podatku nie ma, więc kupując w Polsce 5900X zamiast 5800X mocniej odczuwamy różnicę cen. Intele też mają podatek xD

20% gry, 20% obróbka filmów 4k, 50 % obróbka zdjęć RAW w lightromie, 10% programowanie.


To brzmi jak 5600X. W obróbce filmowej przyda się
@Amasugiru: Chodzi o dostępność. Obdzwoniłem już kilka sklepów i 5600x i 5900x jest nie do dostania. W mediaexpercie dostałem maila ze 5800x zostanie wysłany jak otrzymają go od dystrybtora - nie wiadomo kiedy.
@Amasugiru: no właśnie chce stworzyć mega uniwersalną puszkę, na dobrych komponentach. Natomiast nie chce się spuszcząć nad 1-5% wzrostem fps, czy wydajności w niektórych aplikacjach. Pewnie kupię 5600x, znalazłem wczoraj w komputroniku za 1559zł - zobaczymy czy wyślą.