Wpis z mikrobloga

Miał być macbook 16", głównie ze względu na wydajność, ale po dzisiejszych premierach zakup wydaje się być mocno nieopłacalny. Od lat używam 13" i dobrze mi z tym rozmiarem. Teraz pytanie czy warto wykładać te 8699zł? Zakup muszę zrobić do końca roku i podejrzewam, że do tego czasu cena i tak nie spadnie.
#apple #macbook

Brać nowego Macbooka pro 13"?

  • Nie, wstrzymać się, chwilę poczekać. 58.6% (34)
  • Tak, ładuj do koszyka. 41.4% (24)

Oddanych głosów: 58

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja mam macbooka pro 15" z lipca 2019 i teraz płacze, bo zapłaciłem za niego 15000 zł a z tego co widzę jest jak macbook pro 13" z arm... za 8699 zł.


@PanJson: właśnie odkryłeś co to jest upływ czasu i postęp technologiczny :) Gratuluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanJson: tak bywa. Pociesz się, że przynajmniej jak teraz sprzedasz obecnego to nadal dużo się zwróci. Nie to co u innych producentów, gdzie po roku laptop jest wart 30% pierwotnej ceny :)
Zreszta jak zapłaciłeś za laptopa 15k to nie jest to golas bez dedykowanej karty także nadal jest wydajniejszy niż ten entry level 13'' w pewnych zastosowaniach.
  • Odpowiedz
@PanJson: za 15k to raczej masz 32gb ramu i dedykowaną grafę, raczej te nowe M1 nie będą miały do niego startu. Może w przyszłym roku pokażą coś mocniejszego z większą ilością ramu. Bardzo jestem też ciekaw jakichś benchmarków i tego jak będą się spisywały aplikacje przy emulacji
  • Odpowiedz