Wpis z mikrobloga

Ile czekacie na informacje z sanepidu? W czwartek współlokator, który dostał pozytywny wynik, zgłosił mnie jako osobę wspolmieszkajaca. Powiadomiłem pracodawcę i od tego czasu nie wychodzę z domu. Jednak zero kontaktu od sanepidu. Na aplikacji gdy chce się zalogować wyskakuje, że moje dane jeszcze nie są w systemie. Na kwarantannę muszę się jeszcze dodatkowo sam zgłaszać przez formularz jak on mnie już zgłosił?
#covid19 #kwarantanna #koronawirus
  • 18
@kubanov a jak w jaki sposób Cię zgłosił jako współlokatora? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji tylko jeszcze SANEPID nie dzwonił do zakażonego współlokatora więc nie ma mnie teoretycznie w zadnej bazie a do pracy już nie mogę chodzić
via Android
  • 0
@alerek2222 zgłaszał przez formularz na pozytywny wynik i tam się podaje osoby z którymi mogłeś mieć kontakt (mieszkasz). Podawał imię i nazwisko, pesel i nr telefonu
@picasssss1: 10 izolacji i 3 bezobjawowe. Potem cytując „ kwarantanna, której podlega osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanna ta trwa przez cały okres izolacji domownika, u którego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 plus 7 dni po zakończeni przez niego tej izolacji.”
@lukasz-synos: najlepiej to sobie sprawdzić na swoim koncie, tam dokładnie jest pokazane do kiedy trwa kwarantanna. Plus dane są aktualizowane w miarę często. Poleganie na wytycznych czy też sanepidzie mija się z celem.
via Android
  • 0
@alerek2222 ostatecznie udało mi się dzisiaj dodzwonić do sanepidu i okazało się, że nie ma mnie w systemie mimo, że uzupełniliśmy formularz (ten jeden gdzie dane podawał zakażony i dodawał osoby z bliskiego kontaktu) i mimo, że dostalismy potwierdzenie przyjęcia tego formularza na email. Teraz czekać mam na telefon. Formularz wypełniłem z konsultantka przez telefon.