Wpis z mikrobloga

Witam.
Czy zechce mi ktoś udzielić pomocy prawnej? Potrzebuję odpowiedzi na proste pytania.
Otrzymałem wezwanie do stawiennictwa w sprawie o wykroczenie. Chodzi o odmowę przyjęcia nieslusznego mandatu. Czy na miejscu będzie przysługiwało mi prawo o podanie imion i nazwisk funkcjonariuszy którzy prowadzili wtedy czynności służbowe wobec mnie powołując się na konkretny przepis prawny? Czy mogę prosić o ściągnięcie materiału dowodowego w postaci nagran z kamer miejskiego monitoringu?
#prawo #policja #poradyprawne
  • 14
  • Odpowiedz
Czy na miejscu będzie przysługiwało mi prawo o podanie imion i nazwisk funkcjonariuszy którzy prowadzili wtedy czynności służbowe wobec mnie powołując się na konkretny przepis prawny?


@Mezulith: nie, możesz co najwyżej poprosić o wgląd do akt sprawy i w nich uzyskać taką informację.

Czy mogę prosić o ściągnięcie materiału dowodowego w postaci nagran z kamer miejskiego monitoringu?

możesz wnosić taki wniosek dowodowy.
  • Odpowiedz
@Mezulith: A po co Ci imiona i nazwiska tych policjantów? Co to zmieni w sprawie? Spotkasz ich w sądzie podczas rozprawy. Będziesz mógł im nawet zadać pytania.

Możesz wystąpić o dołączenie monitoringu do sprawy. Jeśli owy jest jeszcze zapisany, bo przecież od zdarzenia minął już jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Mezulith: no to jeśli jesteś w stanie udowodnić jakoś tą sytuację i nie kłamiesz to kręć zażalenie. I nie musisz znać ich danych, napisz po prostu konkretnie co to była za interwencja, gdzie była i o której - któryś patrol jest do niej przypisany w systemie.
  • Odpowiedz
@niebiesko-niebieski: chyba nic z tego, zdarzenie miało miejsce dalej niż tydzień temu, a na zażalenie z tego co mi kolega mówi przysługuje 7 dni... No nic. Ta rozprawa pewnie nic mi nie da. I tak będę musiał zapłacić koszta sądowe...
  • Odpowiedz