Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkomil: jeszcze jest szansa. Ja nie czekałem na umowe, wniosek zlożyłem w dniu wymiany licznika z numerem poprzedniej umowy.
@PanPinokio: musiałbyś w tym tygodniu teraz złożyć poprawne zgłoszenie (czyli teoretycznie mieć zamontowane panele)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkomil: nie wiem, w PGE to był chyba aneks, nic nie podpisywałem. Przyszło pocztą. Założyłem że jak będzie coś nie tak to się to poprawi i złożyłem dokumenty odrazu chyba 2 czerwca tego samego dnia co licznik. Więc wydaje mi się że w tym tygodniu lub na początku przyszłego trzeba wysłać zgłoszenie i już. Można nawet spróbować przed montażem instalacji(co nie powinno mieć miejsca)
@Mirkomil: Oczywiście, że tak. To są nowe umowy (prosument). Ostatnio już nawet nie kombinują tylko są to umowy kalki starej umowy (stara taryfa np g12w + taki sam 2 miesięczny okres rozliczeniowy) więc polecam jak najszybciej zrobić aneks.

Teraz w dobrej sytuacji są osoby które mają za operatora jakieś orange.
@zibizz1 czu ten aneks to nie jest jedno z kryteriów oceny do wniosku? Cyt. z regulaminu, kryteria dostępu "Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż
licznika wraz z numerem Punktu Poboru Energii", bez tego mogą odrzucić wniosek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jones_Indy: PGE u mnie, zaświadczenie powinno być wydane z chwilą zamontowania licznika . O ile z montażem licznika opłaca się im czekać do końca bo więcej za prąd jeszcze zapłacisz to potem już nie ma sensu przeciągać. Może w Tauronie doszli do wniosku że łatwiej wysłać pocztą niż obarczać tym elektryka co ma tylko liczniki montować
@zibizz1: w PGE monter zostawia pokwitowanie/protokół zlecenia wymiany licznika,
do mojego prądu potrzebne jest zaświadczenie OSD o przyłączeniu mikroinstalacji i wymianie licznika na dwukierunkowy. Zazwyczaj PGE Dystrybucja wysyła to 2-3 tygodnie po wymianie licznika, czasem nie wyślą i trzeba walczyć mailowo/telefonicznie o wydanie tego zaświadczenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murberec: no to może zaleznie od rejonu, u mnie zostawił kopie protokołu na którym miałem się podpisać oraz zaświadczenie o przyłączeniu. Było to w czerwcu, rejon Żyrardów