Wpis z mikrobloga

#hdmi #telewizory #elektronika

Chciałbym trochę rozbudować możliwości swojego telewizora i zakupić coś co swobodnie pozwoli mi na odtwarzanie wszelkich plików mkv z możliwością korzystania z napisów/audio które mają wbudowane. Często się zdarza że wrzucam sobie elegancko mkv na pena a tu się okazuje że akurat audio które chciałem nie działa, albo akurat napisy które chciałem nie działają, wiem że można przerabiać pliki mkv ale nie chce mi się w to bawić, nie chce mi się też nosić laptopa do telewizora. Przy okazji fajnie by było jakby to rozwiązanie umożliwiało również np odpalenie na tv czegoś z przeglądarki, np takie głupie fame mma.

Przypuśćmy że chciałbym wydać na takie rozwiązanie <300zł, czego w ogóle szukać? Coś do przesyłania obrazu poprzez wifi na hdmi do tv? Czy jakiegoś urządzenia typu mi box? Czy może powinienem szukać jakiegoś pc sticka tak żeby to jak najbardziej dawało możliwości zwykłego komputera?
  • 4
  • Odpowiedz
Dodam że mam też xboxa ale też nie zawsze pomaga. Czasem się zdarza że mam plik mkv i na telewizorze nie działają AKURAT polskie napisy, a jak włączę go w vlc na xboxie to są polskie napisy ale działa tylko polskie audio xD
  • Odpowiedz
@patrick_baitman: mam miboxa S 4K i przeglądarka www to nie jest rewelacja na nim. Filmy z satelity (lokalny serwer w domu), VLC z NAS - chodzą O.K. Także pad od xbox360 z chiskim bezprzewodowym modułem - ale BEZ kombinowania nie pobierzesz większości androidowych gier.
  • Odpowiedz