Wpis z mikrobloga

Jak tam @x-kom idą przygotowania do #blackfriday ? Bo tak od jakiegoś czasu monitoruję ceny Lenovo Legion 5i i systematycznie cena idzie w górę (picrel). Mocniejsza wersja poszła w górę też o 500~ PLN i jest już po 6k. Ładnie tam marketing u was działa. Tylko teraz mi powiedzcie czy na czarny piątek macie zamiar ogłosić promocję przy wyższej cenie niż normalnie, czy może wstyd wam obniżać cenę o 20 PLN z 5k i reklamować się jako black friday, więc zawyżacie ceny nieco wcześniej żeby promocja lepiej wyglądała? Teraz nie mam na to czasu i nerwów ale mam nadzieję, że w przyszłości znajdą się osoby co was ukrócą, bo takie wprowadzenia klientów w błąd jest niedopuszczalne, a z tego co kojarzę to prawa konsumenta zabraniają takich praktyk. I nie ma na to usprawiedliwienia, że konkurencja robi to samo, albo że dolar poszedł na 2 dni w górę o 10 centów. Robię zawsze u was zakupy bo jakoś tak zawsze mi było wygodniej. Czasami jest taniej, czasami drożej, a dla paru złoty taniej nigdy nie chciało mi się zamawiać u konkurencji. Przy takich praktykach nie mam zamiaru prowadzić z wami interesów bo to jest zwyczajne okazanie braku szacunku na linii sprzedawca - klient. Wiem, wiem, straty oszacowano na 2,50 PLN. Zostaję mi tylko chyba zamawiać na amazonie bo w Polsce to gorzej niż w lesie, a może i nawet w chlewie.
#xkom #komputery
c137 - Jak tam @x-kom idą przygotowania do #blackfriday ? Bo tak od jakiegoś czasu mo...

źródło: comment_1604835848me25Sk4bSYbMBiELvFMItp.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Co ma do tego wahanie kursu dolara sprzed 2 tygodni w odniesieniu do ceny produktu, który jest już dawno na magazynie xD? Podnieśli cenę przy kilkudniowym wzroście, a że teraz od tygodnia dolar stoi na jednym z niższych poziomów w stosunku do tego roku, a cena i tak rośnie. A jeszcze lepsze - zaczynali podnosić cenę dokładnie w dzień skoku dolara, więc powinni również obniżyć cenę produktu przy spadku
  • Odpowiedz
Ja mam złożona konfiguracji na morele i tam też ceny mu poszły do góry. Także black Friday jest dla ciemnych mas.
  • Odpowiedz
@c137: XDDDDD

równie sensowne jest Twoja podejście oburzenia gdy sklep podwyższa cenę przy wyprzedającym się towarze, gdyż sklep jest po to, aby zarobić i sprzedać
  • Odpowiedz
@PanHagrid: Nie piętnuję reakcji na sytuację rynkową i próby wyrównywania podaży z popytem, aby uniknąć braku towaru w magazynie. Problem jest taki, że Ci pseudo-marketingowcy z xkomu robią co roku to samo. Na black friday zrobią promocję z poprzedniej ceny którą specjalnie zawyżyli przygotowując się na promocję. Konsument pomyśli, że jest okazja i warto kupić, a tak naprawdę przepłaci. Jest to celowe wprowadzanie klientów w błąd. Potrzeba dużo czasu i
  • Odpowiedz
Jest to celowe wprowadzanie klientów w błąd.


@c137: na jakiej prawnej podstawie tak twierdzisz skoro mówisz o UOKiK?

Ciekawe dlaczego największa porównywarka cen w Polsce (Ceneo) usunęła historie cen


@c137: tak, nie opłaca się ich klientom (dużym sklepem), co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@c137: nie wiem czy to ma z tym związek, ale w przeciągu ostatnich kilku tygodni mocno spadła dostępność notebooków w kilku sklepach, w których regularnie kupujemy do firmy. Jakbym ja sprzedawał taki sprzęt, też bym regularnie podnosił cenę...
  • Odpowiedz
@c137: Ceny Lenovo Legion 5i zmieniają się ze względu na ograniczoną dostępność modeli w kanałach dystrybucyjnych i nie mają nic wspólnego z promocją Black Friday
  • Odpowiedz