Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #geodezja lub #budownictwo

Jestem w trakcie wyboru/kupowania działki. Na działce która nam się podoba musi zostać wyznaczona służebność drogi. Jak to w końcu jest z jej szerokością? Różnie na Internecie piszą raz 3, 4, 5 metrow, nie znam się na tym a chce zobaczyć czy mój projekt domu zmieści się na działce.
Dziękuję z góry za odpowiedź
  • 7
  • Odpowiedz
@Disaster2: Teraz jeśli to jest droga do Twojej działki na której chcesz budować, to żeby dostać pozwolenie na budowę trzeba wydzielić działkę drogową min 5 m (nie oznacza to ze droga tyle bedzie miala, ale sama dzialka drogowa. Podejrzewam, że przy służebnościach będzie podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Disaster2: ja kupowalem dzialek i po niej jest sluzebnosc do sasiada. Na dojazd jest wydzieline 4.5m ale tylko dlayego ze sąsiad tak chcial bo byla skarpa i 4m droga bylaby za waska. O ile dobrze pamietam to w przypadky służebności nie ma ogornych przepusow w tej sprawie. Co innego jesli ma to byc wydzielona droga, wtedy na dzien dzisiejszy to chyba 5m.
  • Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za odpowiedź. W KW sprawdziłem i jest służebność przejazdu, przechodu i przegonu. Także według tego co @jalop pisał będzie to minimum 4 m.
  • Odpowiedz
@melba te służebności to kicha, sam mam służebność do działki, ale w moim przypadku leśnej i nie jest fajnie jak masz #!$%@? właściciela tej działki. Najlepiej mieć wydzieloną działkę i jakiś udział w niej.
  • Odpowiedz