Wpis z mikrobloga

@spinor: cena allegro była przecież znacznie wyższa, wszyscy pukali się w czoło. wycena Canal+ nie jest aż tak absurdalna jak allegro, wiadomo hype mniejszy ale i tak. poza tym 60 zł to cena maksymalna, może fundy ją zbiją
@affairz: wksażnikowo tak, ale canal+ działa w mało rozwojowej branży, przychody i zyski nie rosną jak na allegro. Ostatnie dwa kwartały tylko są lepsze, ale zawsze przed IPO przypudrowują co nieco. Generalnie na allegro popyt od instytucjonalnych był ogromny to wywindowało cenę, canal + do wig20 nie wejdzie i mamy już podobne spółki na giełdzie więc popyt od fundów nie będzie chyba ogromny. Na pewno ulica się rzuci bo allegro miało
@affairz: ja bym nie ryzykował tak mocno. Poczekaj do IPO People Can Fly(w tym roku ma być), to powinna być dobra okazja do inwestycji biorąc pod uwagę sentyment rynku do gejmingu, wielkość spółki, premierę Outriders na początku lutego. Dodatkowo premiera Cyberpunka powinna pomóc jeśli gra osiągnie sukces. Co do canal+ ja się chyba zapisze na jakiś mały pakiecik za 10k.
@affairz i co, teraz każde IPO będzie rosło bo allegro uroslo? Fundy na starcie zbiją cenę, większość ludzi uzna, że oho, chyba jednak nie będzie jak na allegro, lawina na starcie i dopiero jak się każdy wyleszczy to góra. Po tygodniu? Miesiącu od IPO? Może nie być tak kolorowo. Allegro ma przed sobą najlepszy 4q jaki można sobie wyobrazić, a taki canal+ jest potencjał jakiś, ale mają duża konkurencję, a widzę po
@spinor: allegro chyba nie miało minimalnego progu, a tu jest 100 akcji = 6 koła, to może nieco odsiać liczbę indywidualnych, ale też chyba pozytywnie zadziałać na pierwszy dzień notowań?
@wojton: zrobiłeś minianalizę longterm, ja myślałem o wejściu IPO i sprzedaniu w pierwszym dniu/tygodniu w zależności od hajpu, nie interesują mnie wtedy wyniki 2021, 2022 itp
@affairz: Canal+ raczej nie trafi do wig20, więc moim zdaniem nie ma szans na powtórkę z allegro, czyli różnica 100% między ceną ipo, a notowaniami na rynku wtórnym. Ostatecznie wiadomo, że rynek zrobi swoje, ale pamiętaj ryzykując duże kwoty, że w przeszłości z zarabianiem na ipo bardzo różnie wyglądało :D
@Wacoo: nie oczekuję 100%, ale na lokacie mam ten hajs na 2,9% (w skali roku, czyli efektywnie 0,7% za kwartał), tu w krótszym czasie wykręcenie tych 5% by mnie totalnie satysfakcjonowało.
w fx magu twierdzą że będzie luka na otwarciu, samo to wystarczy
@affairz: dobry pomysł, sam wbijam w IPO za 100k. Mamy początek hossy (za nami najlepszy tydzień od 2012 roku i to jeszcze w trakcie epidemii). Szeroki rynek odbił. Masa ludzi wchodzi na giełdę a takie IPO canal+ co znają, będzie miało z pewnością wielkie zainteresowanie. Można przytulić w mojej ocenie spokojnie 10-30%. Powodzenia
@NoobczanPotasu: za ile kupiłeś to się dopiero okaże po zakończeniu zapisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zany: tak z ciekawości jaki masz plan wyjścia? pierwszego dnia czy przy tendencji wzrostowej trzymasz i obserwujesz? i jaki plan awaryjny przy spadku poniżej ceny zapisu - trzymasz, realizujesz stratę? w sumie spółka dywidendowa, 6% około rocznie, więc powinna być atrakcyjnym kąskiem do trzymania. na fx magu określili ją mianem "stabilnej",
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@affairz: allegro startowało przy innych nastrojach. Przy ogromnej pompie w mediach. C+ czym przyciągnie widza jak pandemią? Mają nagrane fajne produkcje i wyciągną z szuflady? O ile zaryzykowałem w IPO allegro to w C+ jakoś mnie nie kusi. Wolę żebym ew. stracił okazja niż żebym stracił kasę. No nie teraz. Powodzenia
@widmo82: tylko IPO allegro dało podwalinę pod IPO C+, jego powszechność na pewno zwiększyła ogólnie liczbę inwestorów w IPO i gdyby nie było IPO Allegro (tak owocnego) to i IPO C+ by zapowiadało się gorzej

przy czym jako spółka allegro to zupełnie inna bajka - wskaźniki z kosmosu i sprzedawanie marzeń "bo branża perspektywiczna". C+ to typowa stabilna spółka dywidendowa, co nie oznacza, że debiut nie będzie udany

C+ ma bezpośredni
@affairz: Nie tylko IPO allegro odniosło sukces w tym roku. Ja brałem udział jeszcze w gaming factory I tam byla redukcja 90%. Debiut udany. 50%? Wziąłem udział w IPO ngroup redukcja 97%. PDA jeszcze nie wystartowało ale zapowiada się dobrze.
@affairz: w porównaniu do allegro jest też mniej akcji dla ulicy 130M vs 400M. Instytucje dostają zakaz sprzedaży przez 180 din. Dobrze to rozumiem? Czyli na debiucie w obrocie będzie mniej akcji. Dodatkowo tutaj nie ma emisji. Są wypuszczane na rynek publiczny tylko te akcje które już są w posiadaniu dwóch spółek mniejszościowych. Kolejna sprawa że w segmencie telekomunikacji znika Play. Więc akcjonariusze instytucjonalni będą chcieli swoją ekspozycję na telekomy przełożyć
@Tysiak: to nie jest "all in" w 1 spółkę, ani też "all in" w giełdę. zakładam że jakbym władował np. 100k to dostanę pewnie ~50k w akcjach, to by było zwiększenie ekspozycji na giełdę o 100% ale ta ekspozycja to wciaż byłaby "któraś tam" część oszczędności. niemniej oczywiście strata byłaby bolesna
@affairz: kurcze widać że działa prawo Wyckoffa. Uważajcie, możecie grać na dzień dobry mała kwotę i sprzedać pod koniec dnia, ale wchodzenie w większą kwotę to nie ma sensu, c+ to nie allegro to prawda, będzie chciwość i nerwówka....

nie dajcie się ubrać, ale i pewnie tak urośnie, oczywiście to wszystko zależy jaką kto ma strategię i osobowość, psychologia czyni cuda lub porażki.