Wpis z mikrobloga

@Chuseok: mnie by interesowało:
- ile zarażeń potrzeba jutro żeby przebić próg
- ile zarażeń potrzeba średnio więcej dziennie przez kolejne 7 dni żeby przebić próg
- wartość absoutna ile potrzeba nowych zakażeń jest bezsensu bo sie nie zmienia
  • Odpowiedz
Co za debil wymyślił to 70 osób na 100tys? Nie mogli po prostu napisać np 200tys osób przez ostatni tydzień? Albo średnio 27tys dziennie przez tydzień?
  • Odpowiedz
@Chuseok: a co jeśli przez 6 kolejnych dni będzie po 15 tysięcy zachorowań, a ostatniego dnia 35 tysięcy? Kwarantanna będzie, ale Twoja matematyka się nie dopnie. W pierwszym poście dałeś sumę dziennego średniego zachorowania (?) co przeczy logice i temu, że nie codziennie pojawiają się nowe rekordy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@grey_m: chyba nie rozumiesz, że 75 osób to średni wynik z 7 dni, a nie wynik z jednego dnia. Przy 6 dniach po 15 tys. i jednym z wynikiem 35 tys. średnia wyjdzie 47 osób
  • Odpowiedz
@grey_m: Przecież średnia dzienna będzie się codziennie zmieniać w zależności od wyniku. Średnia dzienna ma pokazać ile średnio dziennie w następnych dniach potrzeba zakażeń aby osiągnąć maksymalny wskaźnik zakażeń na 100 tys.

Jeśli jutro będzie mniej zakażeń to średnia dzienna wymagana wzrośnie. Jeśli przez 3 dni będzie po 15 tys. to średnia dzienna w 4 dniu pokaże ze osiągnięcie wyniku potrzebnego do narodowej kwarantanny jest trudne i o to w niej
  • Odpowiedz
@Chuseok: no to powiem Ci jak to przeciągną. Wczoraj z partnerką miałem robione wymazy, ja mam wynik od wczoraj, ona dzisiaj jeszcze nie ma. Dostanie albo dzisiaj albo jutro i cyk, krzywa rozciągnięta. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz