Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Mam taki oto problem, pracuję z racji covidu zdalnie od kilku miesięcy i od jakiegoś czasu mam wrażenie że coś dziwnego dzieje się z moim służbowym laptopem.
Nie jestem foliarzem i innym zwolennikiem teorii spiskowych ale jednego dnia słyszałem z laptopa dźwięki jakie wydaje pc w momencie gdy jesteś podczas rozmowy z kimś na skype i ktoś sie nie odzywa ale słyszysz że porusza się, krzesło trzeszczy, słychać stukanie w klawiaturę itp.
Co dziwniejsze miałem wtedy wyciszonego(czego sam nie zrobiłem) lapka, odciszyłem i wtedy właśnie te stukoty usłyszałem, po kilku minutach sie urwały.
Od tamtego momentu słyszę z lapka charakterystyczny dźwięk 'włączania mikrofonu".
Olałbym sprawę gdyby nie to że w pewnym momencie ktoś z mojego zespołu powiedział mi że słyszał szmery ze swojego również służbowego lapka. Jak podgłośnił okazało się że ludzie po francusku rozmawiają.
Jak myślicie jest to jakaś próba inwigilacji pracowników, podsłuchiwania czy może po prostu głośniki laptopa ściągają jakieś zakłócenia bądź fale radiowe?
A jeśli to jedno z dwóch pierwszych to czy jest opcja żeby to jakoś sprawdzić? Ciężko mi sobie wyobrazić że ktoś komu zlecił patrzenie mi się na pulpit czy słuchanie tego co mówię.
Przepraszam za nieścisłości i brak odpowiedniego słownictwa.
Z góry dzięki za poświęcony czas.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa2bcd50860c8092cf49ea2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2