Wpis z mikrobloga

Ciekawe ze pan bozia tak świat stworzył ze poglądy ludzi się rozkładają mniej więcej 50:50 i są aż takie emocje podczas wyborów w #usa bo różnice głosów wypadają minimalnie, u nas ostatnio niewidzialny prezydent tez ledwo co wygrał.

Szkoda dla np Rosjan ze nie maja komfortu takiej zabawy raz na jakiś czas ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@RafiRK: No ale przecież mogłoby być tak ze jeden wygra mając 90% głosów bo drugi by był o kant dupy potłuc to nie jest zasada ze zawsze gdzie 2 się bije tam będzie wynik blisko równego
  • Odpowiedz
@ActiveekHere: jeśli masz 2 różniących się kandydatów, a wśród społeczeństwa jest 1/3 konserwatystów, tyle samo liberałów i tyle samo wyborców centrowych, to tak się to praktycznie zawsze rozłoży imo
  • Odpowiedz
@RafiRK: Do tego dążę w wypowiedzi ze ciekawe ze akurat jest 1/3 takich i takich a nie na przykład rodzi się i kształtuje 90% konserwatystów albo liberałów co by w ogole odbierało sens głosowania. Może to jest oczywisty proces ze akurat jest 50|50 ludzi o odmiennych poglądach a ja jestem za głupi żeby ten proces zrozumieć, na razie to dla mnie jest fascynujące ze rodzi się (w uproszczeniu) akurat 50% lewaków
  • Odpowiedz
No ale przecież mogłoby być tak ze jeden wygra mając 90% głosów bo drugi by był o kant dupy potłuc to nie jest zasada ze zawsze gdzie 2 się bije tam będzie wynik blisko równego


@ActiveekHere: nie mogło.
W dojrzałej demokracji i poza sytuacjami wyjątkowymi, kandydat 10% zmieni swoje poglądy tak aby do 50% trafić.

Wyobraź sobie że jeden kandydat zapowiada wprowadzenie komunizmu, a drugi nie.
Ten pierwszy dostaje 5%. No
  • Odpowiedz