Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
No i git ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ea850b ma ten sam system co ea9000, ogarnąłem więc pastylkę kalibrującą na szybko i zresetowałem mu czujnik grubości.
Poprzednie ustawienia waliły kawę poza zakres, ramię zbierające wywalało nadmiar na ekspres i do zsypu, tłok nie mógł ubić kawy w kociołku i woda wywalała poza uszczelki.
Po kalibracji kawy sypie w punkt. Kolejny Mirek będzie zadowolony ( ͡ ͜ʖ ͡)

A gdy już ogarnąłem konstrukcję, jest tylko trochę bardziej zakręcona od ea8*

#kulkoweekspresy #krups #ea850
Kulek1981 - No i git (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Ea850b ma ten sam system co ea9000, ogarnąłem więc ...

źródło: comment_1604342885BPgxTKthpXVg36ewUAb5ja.jpg

Pobierz
  • 45
@Kulek1981: Zastanawia mnie dziwny wężyk biegnący przez cały ekspres, który dochodzi do dyszy mlecznej. Z drugiej strony mocowany jest na samym dole dystrybutora wody i o dziwo nie ma na nim żadnej obejmy, więc raczej nie ma tam ciśnienia. Do drugiej dyszy tam gdzie pewnie powinna lecieć para biegnie jeden wężyk, który następnie rozdwaja się na dwa i biegnie do dystrybutora wody, który jest dzielony na dwa obwody. Dziwna konstrukcja przyznam
@Kulek1981: Myślisz, że to wina elektroniki sterującej? Słychać tak, jakby chciała lecieć ta para, ale najwidoczniej coś blokuje jej przepływ. I tak już po czyszczeniu leci parę kropelek. Wcześniej nie leciało nic zupełnie.
@Kulek1981: Sytuacja przedstawia się następująco. Chciałem zdjagnozować brak przepływu wody. Zaczynam od bojlera górny bojler mnie nie interesuje, bo przepływ jest ok, podłączyłem więc dopływ zimnej wody do dolnego bojlera służącego do wytwarzania pary i odłączyłem rurkę z drugiej strony, gdzie powinna wypływać ciepła woda i niestety nawet kropelka nie leci mimo tego, że strzykawka próbuje wstrzyknąć pod ciśnieniem wodę od strony dopływu zimnej wody. Wygląda na całkowicie przytkany. Raczej wątpię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemcio80: No to przynajmniej masz odpowiedź. Możesz się zebrać, rozłożyć ekspres, wyjąć bojler i zobaczyć czy mechanicznie nic nie wskórasz. Masz weekend przed sobą, więc i tak nowy ci nie dojdzie, czy zamówisz dzisiaj czy w poniedziałek.
@Kulek1981: Bojlera nie udało się niestety przepchać tak był zawalony kamieniem. Zamówiłem więc bojler i dystrybutor i zmieniłem przy czym się namęczyłem trochę. Ekspres robi pyszną kawę i ładnie spienia mleko, tylko zauważyłem, że czasami leci para a nie pobiera mleka przez sekundę, czy dwie, analizowałem to i nie wiem w czym tkwi problem. Ekspres odkamieniony i wymieniona również dysza spieniacza oraz zaworek na dopływie wody do systemu pary. Wszystko nowe
@Kulek1981: Cześć, tym razem znajomy dał mi na przegląd ekspres Bosch TCA5201. Wlewa strasznie dużo wody do tacki ociekowej i robi rozwodnione fusy. Niby prosta kontrukcja i myślałem, żę po wymianie uszczelek problem zniknie, lecz niestety jest to samo. Widzę, że młynek mieli strasznie grubo ziarna i chyba jest zbyt mało kawy, czy w tym ekspresie jest jakaś metoda kalibracji młynka? Dodatkowo po zrobieniu kawy leci i z bloku zaparzającego jak
@Kulek1981: Rozebrałem go na części pierwsze i umyłem z ciepłym roztworze wody z octem. Wygląda jak nowy i ekspres działa o niebo lepiej. Młynek na wykończeniu, ale nie ma się co dziwić- właściciel posiada go 12 lat :)
@Kulek1981: A to nie wiedziałem :P Odkamieniam czajnik tylko octem. W tym przypadku i tak nic już nie mogło zaszkodzić a uszczelki przed kąpielą w roztworze octu zostały wyciągnięte na szczęście :)
@Kulek1981: Nie wiem co mają te wszystkie krupsy, ale znowu mi się trafił taki z problemem przesypującej kawy na skutek zbyt długo działającego młynka. Niby nie dużo, ale przesypuje odrobinę i powstaje syf w ekspresie. Kalibracja pomaga na krótką chwilę. Można to jakoś wyregulować?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemcio80: Niższą pastylką. Ona musi być na dolnej granicy praktycznie, bo gdy jest jej za dużo, ale ekspres ubije ją do dobrej wysokości, zacznie karuzelę spiedrolenia.