Wpis z mikrobloga

wlasciciel pracuje 24 na dobe


@ImperiumCienia: xDDDDDDD

To był ten moment, kiedy nie wiedziałem czy trollujesz, czy piszesz na serio, i nie wiedziałem czy zbijać z tobą piątkę że tak ładnie parodiujesz kapitalistów, czy wyśmiać za największą głupotę jaką usłyszałem w tym miesiącu xD
  • Odpowiedz
? wlasciciel pracuje 24 na dobe,


@ImperiumCienia: Luksusy! Prawdziwi kapitaliści muszą wstawać rano o 11:30 w nocy, pół godziny przed pójściem spać, zjadają kęs trucizny, pracują 29 godzin dziennie, i jeszcze wytwarzają glukozę z zebranego światła słonecznego.
  • Odpowiedz
@Gaku745: To była podstawa komunizmu, że robol ma być tak biedny żeby zrobić kolejnego robole i nie zdechnąć w robocie zanim tamten nie urośnie no ale sie rypło, w uni sie okazało że robaki za biedne na bombelki no to kaczafi kupił ich za 500zł, nie pomogło więc mamy zakaz aborcji - liczba #!$%@?ących za miske ryżu musi sie zgadzać.

Siła robocza jest takim samym surowcem jak drewno czy ropa
  • Odpowiedz
@InlandEmpire: w strukturze przedsiebiorstwa każdy ma swoje zadania do wykonania zgodnie z umiejętnosciami. Przedsiebiorca siedzi caly dzien na telefonie, sprawy z bankami, pożyczkami, kredytami, pertraktuje z klientami, jezdzi po urzedach, odbiera i pisze maile, planuje, przewiduje, często bierze na siebie część obowiązków innych ludzi jak gonia terminy itd. i robi to caly czas, siedem dni w tyg. Też kiedyś wydawało mi się, że to takie "nic". Teraz wolę pracę na
  • Odpowiedz
@InlandEmpire: @Gaku745:
Tak sie zastanawiam jakie sa wasze postulaty.

Chcecie żeby gosciu ktory zainwestowal swoje pieniadze i czas na rozbudowywanie interesu po 20 latach wykanczajacej pracy umyslowej #!$%@? na lopacie z jego banda kretynow i najlepiej dzielil zyski z wykonanej roboty po rowno?

Chyba pora poszukać twardej ściany
  • Odpowiedz
#!$%@? na lopacie z jego banda kretynow


@queuele: Z kim?

Dlaczego w Polsce jest taka siarczysta pogarda i nienawiść do pracowników fizycznych? Skoro ich tak bardzo nienawidzicie to po co ich w ogóle zatrudniacie? Czemu po prostu nie dokonacie ludobójstwa roboli i spokój. Nie będzie żaden kretyn więcej machał łopatą. Naprawicie świat.
  • Odpowiedz
@Gaku745: to załóż firmę i pracuj na własny rachunek ¯\_(ツ)_/¯
Twierdzisz że ludzie lubią pracować? to dlaczego ulubionym zajęciem jest oglądanie tv i chlanie?

Tak poza tym to pracownicy fizyczni nie są pogardzani jeśli się znają na robocie,
da się żyć na wysokim poziomie robiąc wykończeniówkę.
  • Odpowiedz
Twierdzisz że ludzie lubią pracować? to dlaczego ulubionym zajęciem jest oglądanie tv i chlanie?


@CichySzelestOka: Bo są po pracy zmęczeni i nie mają na nic innego siły? No nie wiem, taka pierwsza propozycja. Może jest ich wiele.

Swoją drogą, osobiście nie znam zbyt wiele osób które tak spędza czas. Prawie nikogo właściwie poza może moim dziadkiem. Ale to też nie do końca, bo on w miare ciężko pracował na wsi.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Wiesz jeśli część twoich znajomych czegoś nie robi to znaczy że reszta społeczeństwa tego nie robi.. W Polsce jest około 30 mln pełnoletnich, Polacy kupują CODZIENNIE 3 mln małpek.. CODZIENNIE..
Wychodzi małpka na 10 osób, masz w pracy 100 osoób to średnio 10 kupiło małpkę (oczywiście 2 osoby mogą kupić po 5 małpek). Niestety alkoholizm nie jest fikcją, szczególnie na wioskach.

Niestety ale duża część społeczeństwa nie ma ambicji,
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Moja mama była przedsiębiorcą, zarabiała często mniej od swoich pracowników, pracowała praktycznie non stop, stale głową myślała o firmie. Finalnie straciła oszczędności zainwestowane w firmę i po 6 latach zakończyła działalność. Takich mikrofirm jest w Polsce zdecydowanie najwięcej (stanowią 96% wszystkich firm).

Za każdym razem mam wrażenie, że osoby antykapitalistyczne wyobrażają sobie przedsiębiorców jako multimilionerów okradających klasę robotniczą. Tymczasem takich właścicieli firm w Polsce jest marginalna ilość.

Jakie przepisy
  • Odpowiedz