Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, dostałem 182dni odsiadki z terminem wstawienia się 20.11.2020.Moge jescze cokolwiek zrobić żeby chociaż wydłużyć czas wolności poza ukrywaniem się? I jak jest z SDE jeśli nie mam meldunku?
#prawo
  • 11
@Xice11311
@WujekGraczyk żeby odroczyć musi być dobrze udokumentowany powód, chociaż sam wniosek złożyć możesz oczywiście
Najsensowniej złożyć wniosek do Wydziału Penitencjarnego o SDE, i wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpoznania wniosku o SDE
I wniosek o SDE wysłać z wnioskiem o wstrzymanie kary? Ile to może trwać od momentu otrzymania wniosku do założenia bransolety? Czy jeśli nie założą bransolety do terminu stawienia się w zk to iść na wyrok czy nie? Może tetaz przez covid częściej dają sde
@Xice11311 to są dwa różne wnioski - wniosek o SDE składasz do Wydziału Penitencjarnego, wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpoznania wniosku o SDE składasz do Wydziału Karnego z którego otrzymałeś wezwanie do odbycia kary (najlepiej dołączyć ksero wniosku o SDE).
Nie czekaj do ostatniego dnia, tylko jak najszybciej składaj wnioski.
Jak już złożysz wnioski, to najlepiej telefonicznie się dowiadywać kiedy jest termin ich rozpoznania. Szczególnie pilnuj sobie tego wniosku o
@aprile: mam pytanie bo pisze wniosek o SDE, list jest z sądu rejonowego w Gdyni X wydział wykonawczy a wyrok wydał sąd rejonowy w Pruszkowie II wydział karny, gdzie mam wysłać ten wniosek o dozór w takim razie?
@Xice11311 Wniosek o wstrzymanie wysyłasz w takim razie do Wydziału Wykonawczego, a wniosek o SDE wysyłasz do właściwego Sądu Okręgowego w okręgu w którym mieszkasz