Wpis z mikrobloga

Mireczki z kraju z gówna i tektury.
Jest ktoś kto ma tak jak ja, że z racji wieku i stanu zdrowia nie boi się złapać wiruska z powodów medycznych, ale jest na umowie zlecenie i spłaca kredyt hipoteczny, rachunki, utrzymanie rodziny itd. i kwarantanna, a nie daj pozytywny wynik oznacza brak wypłaty bo na śmieciówce L4 nie obowiązuje? Mamy trochę oszczędności ale jednak szkoda by było je "przepuścić" na coś co nie jest moim widzimi się, nie zależy ode mnie i nie jest moim kaprysem i nie wnosi niczego nowego do domu.
#koronawirus #gownowpis
  • 6
Przyciśnij szefa żeby zaplacil tak jak zus 75% wypłaty jesli zachorujesz, albo zmienil ci umowe, bo się cykasz o rodzinę. Pamietaj ze prawo pracy jest po twojej stronie nawet, jak na czarno pracujesz, to pracodawca leci w #!$%@?, bo nawet umowy zlecenie są już ubezpieczone. Zawsze możesz zebrać dowody i złożyć zawiadomienie do PiP oczywiście lepiej się dogadać
@alex-fortune: Pracowałem już na umowie o pracę i zarabiałem 80% mniej więc dziękuję. Wolę mieć na wydatki, robić oszczędności i mieć na małe przyjemności niż wegetację. Ale pomysł że składkami jak najbardziej słuszny więc dzięki wszystkim za rady, tak trzeba zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jan_Baszar_2: 80% mniej? to chyba cos Cie na lewo robili na tej umowie o prace, bo roznica w klinie podatkowym to jakies 20% tops, nie mowiac o tym, ze umowmy sie, ze wybór jest tylko pozorny, bo formalnie jakby PIP sie #!$%@? to pociagnie Ciebie i Twojego pracodawce za uszy. Rownie dobrze mozna robic w #!$%@? robiąc bez umowy skoro juz sie chce robić w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ