Wpis z mikrobloga

@gemini2009: nie mam bana bo nie wchodzę ale na innych kanałach sie dowiedzialem jak jest. Chcialem sie przyłaczyc do dyskuji. A £ukaszek jak go jeszcze ogladałem to dalo sie zuwazyć jaki z niego fachowiec. Zaczne znowu wchodzic na jego kanał i bede dawał łapke w dół w pierwszej sekundzie i wyjdę. Czas ogladania filmu bedzie spadac mu przez to. Tylko szkoda ze wyswietlenie bedzie
@Majster_33: następny dzieciak co sra w gacie na złość mamie XD
@gemini2009: dlaczego ma niby na mnie uważać? Wasze obserwacje są tyle samo warte co wiedza budowlana - dopowiedz sobie ile. Celowo nie napisze żeby jakiejś cipci znowu nie urazić.
Rozwiń się jeszcze proszę z tymi błędami bo póki co się nie popisales. Może kolega @Majster_33: pomoże
@chris_mack:

...co wiedza budowlana...

Ziomeczku, wypraszam sobie - niektórzy posiadają uprawnienia budowlane nie tylko w jednej specjalności, ja np. posiadam w 2: w sanitarnej projektowe i do kierowania robotami bez ograniczeń i w konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami w ograniczonym zakresie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@chris_mack: choćby zbrojenie narożnika ławy. Powinno być 6 pretów a nie 4. Po drugie starter trzpienia nie musi być zagiety o 50 średnic preta wystarczy 10 srednic. Ciekawe jakby Pan idealny miał ze 100 takich trzpieni czy szastałby tak tą stalą
@Lukama: juz to widze jak on ma to w projekcie jak za kazdym razem robił to inaczej. Albo wcale nie pokazywał. Powinien mieć jeden konkretny film o tym skoro tam wszystko jest według sztuki budowlanej. I teksty typu > Kierownik się nie przyczepi dla mnie są śmieszne.
@Majster_33: nie widzę w tym nic śmiesznego. Kierownik jest osobą która to odbiera i się pod tym podpisuje. Za to bierze pieniądze i ponosi odpowiedzialność z karną włącznie.
@Lukama: gratuluję uprawnień. Nie zauważyłem jednak byś kiedykolwiek wcześniej wypowiedział się na temat budowlanki. Poza porównaniem tego domu do kurnika.
@Majster_33: Na małych budowach tak właśnie jest, że wyciąga się rzut fundamentów, by wymiary się zgadzały i później już jest wolna amerykanka. Z rzadka kieruję małymi budowami jeśli chodzi o konstrukcję, skupiam się raczej na przemysłówce sanitarnej główni gaz/wentylacja mechaniczna
@Lukama: nic nie musisz. Zresztą większość wpisów na tagu (budowlanym) to psychoanaliza poczynań budowlanca.
@Majster_33: generalnie zasada jest prosta: wykonawca ma zasrany obowiązek wykonywać wszystko zgodnie z dokumentacją. A kierownik ma zweryfikować czy fantazja za bardzo go nie poniosła. Poza tym trzeba myśleć bez względu na to co robisz a nie bezmyślnie powielać to co się zobaczy w internetach
@chris_mack: podobno są to filmy instruktażowe. Kto buduje ten wie jak często kierownicy odwiedzają budowy. Sam £ukasiu mówił żeby sobie kupić dziennik budowy żeby później kierownik miał z czego spisać kiedy co się robiło
@Majster_33: co niestety nie oznacza że to co zobaczysz możesz zaadaptować 1:1 w każdym przypadku.
Jak kupić dziennik budowy? Dziennik ma być zarejestrowany i osteplowany w starostwie. Z tego co kojarzę to powtarzał żeby wymagać obecności kierownika conajmniej w kluczowych etapach.
Coś tu krecisz albo czegoś nie zrozumiałeś