Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzwykopem
Mireczki, zostało mi po budowie 13 palet bloczków Solbetu, z 84 zamówionych, także nie ma co polegać na zestawieniach powierzchni z programów typu #revit Anyway, przyszło mi do głowy, aby je wykorzystać na budowę budynku gospodarczego na zgłoszenie do 35mkw. Chciałbym wybudować go po granicy, gdzie sąsiad ma swój budynek mieszkalny, również po granicy, bez okien, drzwi, etc. Jaka szansa, że urząd nie wniesie sprzeciwu? Ewentualnie, jestem w trakcie budowy, więc może zrobić projekt zamienny i dorzucić ten budynek jako część zmian? Tylko bym musiał zaprząc architekta, a to wydłuża całą oprację. Wolałbym skorzystać z faktu, że mam ekipę budowlaną na miejscu i zlecić im budowe tego budynku. Ktoś przerabiał teki temat?
  • 5
  • Odpowiedz
@asasello: mimo wszystko dogadał bym się ze sąsiadem. Teoretycznie nie powinien mieć nic przeciwko ponieważ jego budynek stoi także na granicy a z racji tego nie będzie mógł w przyszłości wykuć okien na Twoją stronę. Jednak mimo zastanego stanu sąsiad mimo wszystko jest stroną w sprawie i powinien dostać taką informację także z urzędu. Wcześniej bym się sąsiada zapytał. Następnie zapytał w urzędzie czy jeżeli budujesz coś na zgłoszenie to czy
  • Odpowiedz
@asasello: Poczytaj dokładnie. Jak ktoś już zbudował w granicy to możesz się dostawić do jego budynku chociażby taki budynkiem, który jest nie wyższy od tego już stojącego - jakoś tak to szło. A jak nie to 1,5 m jeśli nie jest wyższy od 3m chyba (czy iluś, sprawdź!) i ściana w granicy nie dłuższa niż 5,5m (też sprawdź).
  • Odpowiedz