Wpis z mikrobloga

Wcześniejsze wpisy:
Tury:
T0

50 lat temu

W życiu każdego młodego Norda przychodzi czas, w którym muszą wyruszyć na pierwszą wyprawę. Czemu? Bo tak nakazuje tradycja. Chociaż nie do końca, wielu Nordów to robi dla sławy, władzy, bogactwa czy biletu po śmierci prosto do Ūršalīm. Jednak nie wszyscy tacy pogląd mają. Częśc Nordów, robi to z powodu nienawiści. Nienawiści do tego, ze zostali wypędzeni z swoich terenów. Jednym z takich młodych nordów był, Frode Gormsen. Mówi się, że po pierwszej wyprawie chłopiec staje się mężczyzną. Jednak Frode, nawet nie wyobrażał sobie choć troche to co go czeka na pierwszej wyprawie.
- No chłopcy, to naprawdę wasz szczęśliwy dzień. Pierwsza wyprawa i już zakosztujecie sztormu. Przywiążcie się porządnie, bo za chwile będziemy prosto w środku i niech Slaa'nt ma was w opiece - ostrzegł młodzieńców Leif, zwany morskim smokiem.
- Slaa'nt nas nie zbawi. Zrobi to tylko nasza siła Leif - prychnął Frode - Nie powiesz mi, że przeżyłeś tyle sztormów tylko dzięki jakiemuś bożkowi?
- Frode - rzucił chłodno Leif - Kiedy będziesz podróżował po morzach tyle co ja, to będziesz wiedział, że nie wszystko leży w twoich rękach i czasem sam bóg interweniuje.
- To gdzie on był 50 lat temu? - zapytał wyzywająco młodzieniec, lecz jego pytanie zostało zagłuszone przez ogromny grzmot.
- Wszyscy przywiązani? - krzyknął weteran rozglądając się po młodzieńcach - No to teraz zaczyna sie zabawa
Ogromne fale szarpały i kołysały drakkarem na wszelkie sposoby. Część młodzieńców zemdlała, cześć się załamała, a pozostali w tym Frode nieugięcie wiosłowali. Jednak mimo wysiłku sztorm nie pozwalał im uciec i coraz większe fale uderzały o statek. Nordowie starali się jak mogli, jednak siły natury były zbyt silne i zdradzieckie. Fale cisneły statkiem o odkryte skały, a cała grupa wpadła do morza.
Niewielu z tej wyprawy wróciło. Jednym z nich był Frode Gormsen, który wrócił całkowicie odmieniony. Zapytany co się stało odpowiedział krótko.
- Zobaczyłem prawdę.
Krótko po powrocie, zaczał brać nauki u kapłanów i przybrał nowe imię. Varnaðr Strït. Dziś jest najwyższym prorokiem Slaa'nta i przywódcą duchowym Nordów.

#lacunafabularniefantasy #lacunafabularnie