Wpis z mikrobloga

Chciałbym z tego miejsca polecić użytkownika @MOSKITek, który wykonywał dla mnie stół ze zdjęcia.
Jak to mówią, "może nie najtaniej, ale jako tako".
Tak serio, to wyszło super. Terminowo i bez problemów.
Co najważniejsze, kolega akceptuje płatności w karmie dla gekona.

#remontujzwykopem #stolarstwo #urzadzajzwykopem
Pobierz I.....e - Chciałbym z tego miejsca polecić użytkownika @MOSKITek, który wykonywał dla...
źródło: comment_1604054131BNHzNUvHv8OyxtFXEODvTZ.jpg
  • 17
Klejonka jesionowa lita ? Nogi też? Tylko na kleju i kołkach czy masz tam od spodu blachy narożnikowe ? Ładny kawał stołu
@piiar blat lity dąb 140x75x32. Lamele około 8cm szerokości. Nogi też lite 8.5x8.5. Stół wysyłany na palecie więc musiał być rozkładany. Nogi przykręcane do ramy śrubami imbusowymi M8x60 w narożniki o przekroju 8x4.5cm. Trzyma mega stabilnie. Blachy są za wiotkie - to się nadaje do blatów z Ikea. Rama do stołu przykręcona do blatu też śrubami imbis M8x80. Wykończenie lakier super mat.
@MOSKITek: jakiego lakieru używasz? Robiłem ostatnio stoliki nocne i blat na toaletkę z klejonki akacjowej i wykańczałem 3 warstwami wosku olejnego osmo i myślałem, że będzie trochę twardsze - mogłem polakierować.
@kjung też używam osmo ale pamiętaj że on potrzebuje że 3-4 tyg do pełnego utwardzenia. Bardzo rzadko lakieruje więc zdałem się na to co polecają inni - Alder. Jako, że nie mam jeszcze typowej lakierni i maluję wałkiem to po rozmowie z przedstawicielem dobrano lakier Alder Legnopur g10 utwardzacz, rozcieńczalnik i opóźniacz pod taką aplikację. Wyszło super lakier rozlał się idealnie nie ma smug i zacieków wygląda jak z pistoletu. Warto się
@IAmTheHype: kojarzysz może koszt za metr z położeniem? Ja się zdecydowałem jednak na podłogę z Jawora bo mają podbudowę z drewna twardego i grubą warstwę wierzchnią...zobaczymy jak to będzie w użytkowaniu kiedyś.