Wpis z mikrobloga

Hej, muszę wymienić butlę #lpg ze względu na to, ze moja nie ma homologacji. Kupiłem już odpowiednią, oczywiście kompatybilną z moim wielozaworem w miejsce koła zapasowego, ale w moim mieście za wymianę wołają 200zł. Moim zdaniem to trochę przegięcie, bo wystarczy odkręcić wielozawór, wyjąć butle i włożyć nową. Ciężko samemu wymienić butlę, 200zł piechotą nie chodzi, ale nie chciałbym czegoś zepsuć. Czy ciężko wymienić butlę samemu?
Gaz wyjeździłem już cały więc stara butla jest nowa

#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: podłączenie będzie problem bo jest na baryłki. Jest to w zasadzie jednorazowe. Musisz kupic do tego zarówno trochę przewodu miedzianego łączniki i baryłki. Jest to #!$%@? robota bo musisz perfekcyjnie dogiac. Byle jakie odchylenie i albo zgnieciesz baryłkę albo będzie nieszczelność.
Sam przewód miedziany też bardzo ciężko giac bo łatwo uszkodzic typu załamać i już kosz.

Więc więcej przewodu niż potrzeba więcej baryłek niż potrzeba.

Inna sprawa że w ogóle może się nie odkrecic i będziesz musiał ciąć i dopiero w imadle ci puści
  • Odpowiedz
podłączenie będzie problem bo jest na baryłki. Jest to w zasadzie jednorazowe. Musisz kupic do tego zarówno trochę przewodu miedzianego łączniki i baryłki.


r5678: Jak ktoś wcześniej nie dowalił ile wlezie miażdżąc baryłki na płasko to jeszcze będzie szczelne po ponownym użyciu (sprawdzane czujnikiem jak i tym mydłem w sprayu).
A jak ktoś nie dał rurek miedzianych długością na styk to też idzie uciąć przewód ze starą baryłką i dać nową. Chyba
  • Odpowiedz