Wpis z mikrobloga

Od kilku dni na wykopie panuje hurraoptymizm i bezkrytycyzm wobec #protest. Osoby, które przed wyrokiem TK uważały, że należy wprowadzić legalną aborcje, dziś okazują się być zbyt mało lewicowe i tym samym stają się wrogami narodu. Są dosłownie linczowane. Moderacja usuwa komentarze nieprzychylne protestom. Nawet słuszne i obiektywnie uzasadnione głosy krytyki musza ulec tekstom typu "#!$%@?" "50 groszy za wpis" i podobnym. Wrogami ludu staje się każdy, kto wyrazi choćby najcieńszy głos krytyki albo wątpliwość wobec formy tego protestu. Jakakolwiek krytyka jest niemożliwa, tak samo podjęcie dyskusji, czy nawet wyrażenie odmiennego zdania. Wykop nigdy nie był najlepszym miejscem do wyrażania swojej opinii, bez względu jaka by nie była, ale teraz osiąga apogeum beznadziei. Żeby dostać dużo plusów nie trzeba mieć zdania, poglądu, charakteru ani nawet racji. Po prostu trzeba płynąć z falą, bez względu dokąd.

Obawiam się, że jak często bywa, tak i tym razem ten protest może odbić się czkawką, a osoby, które dziś wyśmiewają i obrażają "innowierców", za jakiś czas mogą twierdzić, że od początku krytykowali ten protest i wiedzieli jak się skończy. Popierałem i będę popierał centro-liberalizm, w tym postulat legalnej aborcji, ale nie jestem w stanie poprzeć tego protestu i jego formy i mam do tego święte demokratyczne prawo. Od samego początku ten chaotyczny i wulgarny protest ma za zadanie jedynie toczyć pianę, podgrzewać naród do walki i kłócić między sobą. Nikt nie przedstawia realnych postulatów, nie nawołuje do referendum, nikt nie składa obywatelskich projektów ustaw. W referendum szansa na wygraną jest niemal pewna, ale zamiast tego lepiej malować kartony i krzyczeć "#!$%@?ć pis". Do tego dochodzi chuliganeria, niszczenie mienia, wyzwiska i bójki. Zero-jedynkowy ostracyzm społeczny. Agresja i hejt nagle stał się fajny i już nie trzeba z nim walczyć. Społeczeństwo nie zdało egzaminu już teraz, bez względu jak dalej potoczą się sprawy. #niepopularnaopinia
  • 10
  • Odpowiedz
@Teec: Kutwa chodze do pracy po 8-12h przez 6 dni w tygodniu, a te łajzy codziennie wolne mają?
Kto im płaci?
Ile ten Soros ma kasy by wyżywić te uliczne łajzy?
  • Odpowiedz
@ZaganiaczMalp: prawdopodobnie kase na życie mają z roksy a trzena pamiętac ze w tych pochodach uczestniczą wszelkiego rodzaju lewacy a wsród lewaków pełno zboczeńców.
  • Odpowiedz