Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mój serdeczny kolega ma znajomego i ten znajomy powiedział kiedyś, że ludzie są w większości po prostu głupi. Podpisuje się pod jego słowami każdą moja kończyną. Jestem oburzony wyrokiem trybunału, ale to co dzieje się w tym kraju od kilku dni nie oburza, ale przeraża mnie nad wyraz. Ja nie czytam Tokarczuk i Hrabala, nie oglądam kina noir, nie do końca już chyba ogarniam co to hype, na pewno nie jestem typem intelektualisty, A żona czasem nawet zarzuca mi brak wrażliwości dla innych. Ale mam koleżanki które są intyligentne, wykształcone, w swojej kobiecości pewnie nawet dużo bardziej wrażliwe ode mnie. Walczą teraz, te moje koleżanki i ich koleżanki, bracia, siostry, mężowie i partnerzy o swoje prawo!
Brawo!
Ale pytam się ja, o prawo do czego? W jaki sposób? Ile w tym troski o tragedię kobiet które rzeczywiście będą musiały zmierzyć się z tak potwornym dylematem? Pytam się jak można było tak spłaszczyć, sprowadzić na ulicę, do rynsztoku tak delikatny i intymny temat? Nie pojmuję i chyba nie pojmę jak można nieść baner z napisem "Strach się ruchać", poważnie? Strach? Jeśli odebranie prawa aborcji w sytuacjach i tak skrajnych napawa cię lekiem przed ruchaniem (odpowiedzialnością) to nawet lepiej, nie ruchaj. Pytam jak można postować modne banery z adresem portalu "aborcyjny dream team"? Ja bardzo glupszym ode mnie i mniej wrażliwym człowiekiem trzeba być żeby w jednej linii zestawiać że sobą wyrazy "aborcja" i "dream" - zapytajcie kobiety która podjęła taka decyzję czy ten zabieg to "dream". Potem poszukajcie jej byłego już męża (nie przetrwali tej próby) czy dalej są "team". Zapytajcie rodzin które zdecydowały się na taki zabieg, czy mimo wszystko uważają że "Aborcja jest OK"?

Jestem po waszej stronie drogie Panie.

Ale błagam Was o opamiętanie, oddajcie należną tematowi powagę! Aborcja to jedyny w swoim rodzaju zabieg, nie ma nawet jednego mu podobnego. Myślcie co piszecie na kartonikach, aborcja to nie jest przycisk usuń, do kasowania zdjęć z nieudanej imprezy, to nie jest pożyczka w banku żeby stanąć na nogi po złej inwestycji. Aborcja to nie jest dobre rozwiązanie na zbyt małe mieszkanie.
Obok Was idą młodsze koleżanki, pamiętajcie że dajecie im przykład. Nadajcie powagę sytuacji.
Błagam Was, tu chodzi też o moje dzieci, bardzo bym chciał by żyły w czasach w których taki zabieg będzie chociaż trochę trudniej dostępny od korekcji nosa. I decyzja o nim podejmowana będzie, jeśli w ogóle będzie, bardziej od innych zabiegów przemyślana.

I pamiętajcie o maseczkach.
I że jestem po waszej stronie.
I że Sasin zmarnował 70 mln złotych na organizacje nielegalnych wyborów prezydenckich i nie poniesie żadnej odpowiedzialności!



#pieklokobiet #gozkierzale
  • 2
@lmwolski To co się obecnie dzieje w Polsce, to najlepszy przykład na poparcie tezy, że większość ludzi jest po prostu głupia. Co gorsza, nic nie można zrobić z tą głupotą, bo motłochem kierują emocje, a nie rozum. Logiczna argumentacja niestety z reguły nic tu nie da, traci się tylko czas i nerwy.
Trzymaj plusa, miło przeczytać dla odmiany jakąś rozsądna wypowiedź w tym temacie.