Wpis z mikrobloga

Co macie w main busie?
Ja (na etapie fioletowych paczek) mam płytki żelaza, płytki miedzi, stal, kamień, kamienne cegły, węgiel plastik, zielone płytki i czerwone płytki , a zauważam, że musiałbym dołożyć do busa płyny (woda, kwas siarkowy, lubrykant) i trochę średnio mi się to chce robić. Chciałbym trochę zmierzać w takim kierunku, że zamiast main busa mam raczej takie "klocki", inputy i outputy i jak sobie pociągiem i tak wożę wszystko.
Btw niedługo stuknie mi 400h a będę próbował ze swoją pierwszą elektrownią jądrową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#factorio
  • 11
@TotalDisaster: Mam podobnie, jak Ty, przy czym faktycznie mam też płyny, które wspomniałeś.
Kiedyś miałem jeszcze gear wheel'e i copper wire'y, ale teraz produkuję onsite gdzie trzeba. Łatwiejsze zarządzanie.

Jeśli chodzi o "zmierzanie w kierunku klocków", to raczej nie ma kroku pośredniego.
1. Budujesz tego main busa (skoro już tak go lubisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)) do momentu, w którym masz zautomatyzowaną naukę razem z science packami,
@TotalDisaster:

Chciałbym trochę zmierzać w takim kierunku, że zamiast main busa mam raczej takie "klocki"


Właśnie przechodzisz na wyższy poziom zaawansowania :D. Mainbus jest dobry do momentu, kiedy zaczynasz zauważać, że jest niewystarczający, a wręcz jest problematyczny, aby skutecznie grać.

Aczkolwiek są momenty kiedy w pewnym zakresie przydaje się nawet i później.
@DanteTooMayCry: No akurat ja jestem dobry w ciuchcie, chociaż nadal się sporo uczę. W poprzedniej bazie używałem pociągów 1-2-0 , obecnie używam 2-4-0 , jednak wygodniej większe woluminy na raz przesuwać gdy baza się rozrasta. No a main bus zajmuje dużo miejsca i też bywa upierdliwy.

@zakopiak: Może rozwiązaniem pośrednim będzie próba zrobienia przetwórstwa ropy w innym miejscu i beczkowanie wszystkich płynów, bo to właśnie wychodzi że są trzy płyny
@TotalDisaster: Z pozoru wydzielenie produkcji czegoś do swojego klocka wydaje się dobrym pomysłem i da się zrealizować.

Problem powstanie gdy tych klocków już będziesz miał kilka, np zielona elektronika, rafineria, plastik, czy po prostu żelazne i miedziane płytki oraz stal. To są wciąż bardzo podstawowe rzeczy, a zauważ, jakie zamieszanie się robi, gdy musisz to wszystko zacząć wozić "tymczasowo" pociągami do mainbusa.

Wtedy dochodzisz do wniosku, że już lepiej zostawić mainbusa
@DanteTooMayCry: Bo z czego zrozumiałem OP chciałby zrobić to przejściowo, tj. przenosić kolejne rzeczy z bazy z main busem do osobnych dedykowanych modułów. To oznacza, że trzeba te rzeczy dostarczyć do mainbusowej bazy.

Ja właśnie przecież pisałem, że to nie ma sensu. Niech mainbus działa sobie sam, a nowe rzeczy już jako osobna baza.
@DanteTooMayCry: Znaczy brainfart, mówiąc "beczkowanie" miałem na myśli to, że płyny zamiast na main busie będą przewożone pociągami :D Rozdzielę sobie przetwórstwo ropy na dwie części, część przybusową która będzie robiła siarkę, plastik itp i na część trochę dalej od busa która będzie robiła płyny (kwas siarkowy, lubrykant) które potem będą rozwożone pociągami w odpowiednie miejsca.

@zakopiak: Znaczy nie no, main bus na razie zostawiam jaki jest ale myślę co
Warto wspomnieć, że jestem na fioletowych paczkach więc nie cała fabryka jeszcze jest zbudowana, także mogę część rzeczy nowych już robić pod nowy system a część zostawić przy busie.