Wpis z mikrobloga

Hej,
może to dla Was będzie informacja nieważna, bądź ważna, ale pewnie wiecie, że OLX wprowadził swoje przesyłki.

Ogólnie to do czego mogłem, to oczywiście dodałem tą opcję i macie do wyboru dwa rodzaje przesyłek:
-paczkomaty
-poczta polska - odbiór w punkcie, w żabce itp.
Cena niezależnie od opcji jest taka sama, czyli 10zł.
Kupujący może wybrać opcję przelewu, bądź za pobraniem.
Oczywiście jest ograniczenie w wielkości paczki.

Jak to wygląda wszystko dokładniej, to polecam sobie kliknąć w ten link:
https://pomoc.olx.pl/hc/pl/categories/360002373540-Przesyłki-OLX

Piszę to wszystko, bo mam nadzieję, że w pewien sposób rzesza oszustów tam bardzo dobrze prosperujących, będzie miała w jakiś sposób utrudnioną sprzedaż podróbek, czy też będzie mogło to jakoś ograniczyć wysyłanie przysłowiowych kartofli w paczce, a inne osoby będą miały ułatwioną uczciwą sprzedaż.
Trzeba przejść weryfikację danych i u mnie to wyglądało tak, że niestety przez system nie przeszły dane które wpisałem, więc musiałem napisać do OLX na support (który niestety nie odpisuje szybko, a podobno mają jakiś problem właśnie z systemem, że nie przechodzą dane), po czym zadzwoniłem na infolinię i weryfikację załatwiłem w 15 min.
Polecam od razu dzwonić na infolinię, jeśli informacja o weryfikacji danych będzie wisiała dłużej niż dzień.
U mnie wszystko trwało 4 dni niestety, a numer na infolinię jest taki:
+48 61 88 00 910

Zweryfikowali dane, wygenerowali mi etykietę do nadania, kupujący odebrał przesyłkę i dostałem informację o dokonanym przelewie na moje konto.
Rano, następnego dnia dostałem już pieniądze, a w przypadku pobrania wiadomo - będzie to trwało o wiele dłużej.
Także ja szczerze polecam.
Kupujący ma poczucie większego bezpieczeństwa, dostaję ubezpieczona przesyłkę za 10zł w dużym gabarycie, a wszystko jest pod okiem OLX.
Nie wiem co w przypadku, jeśli towar nie będzie się zgadzał, będzie uszkodzony itp. ale dla mnie jest to bardzo fajny krok ku lepszemu :)

Pisałem to na kolanie, ale może się to komuś przyda :D

#perfumy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajna opcja i bardzo wygodna, coś takiego działa już od dawna na Vinted. Ale obawiam się, że trochę minie, zanim ludzie z Olxa ogarną. U mnie nadal kupują tradycyjnie, mimo że mam włączoną opcje wysyłki gdzie się da :c
  • Odpowiedz
  • 1
@linshaa
Trochę to pewnie potrwa, ale im szybciej, tym lepiej.
Powinno to już być dawno temu :)
@bydgoszczvx
Nie, ale nie zdziwię się, jeśli w przyszłości tak będzie, bo powiedzą, że obsługa tego przecież kosztuje
  • Odpowiedz
@dradziak w sumie to moglibyśmy nasze rozbiórki uzgadniać na mirko a potem wystawiać taki set na olx dla kupującego i wysyłać z użyciem tej metody. Byłoby ciut taniej i z ubezpieczeniem
  • Odpowiedz
  • 1
@Eustachiusz
Dokładnie to chciałem w podtekście zasugerować :)
Wychodzi gdzieś 5zł taniej przesyłka wtedy.
Jeśli ktoś chce wypróbować, to zapraszam - chętnie coś odleje xD
  • Odpowiedz
Z mojej perspektywy wyglądało to tak: ktoś kliknął ze kupuje, ja zaakceptowałem. Po wypełnieniu danych komunikat, ze wefikacja do kilku dniu. Etykieta po kilku godzinach dostępna. Pieniądze na konto wpłynęły dopiero po tygodniu. Z mojej perspektywy - bez sensu. Szybciej ogarne to sam.
  • Odpowiedz
  • 0
@appul
Dodając przesyłkę do ogłoszenia akceptujesz, że kupujący ma możliwość zapłaty za pobraniem i pewnie tak też uczynił, stąd pieniądze Ci wpłynęły po kilkunastu dniach.
Pamiętaj też, że pieniądze są wysyłane w momencie, gdy kupujący odbierze paczkę.
Wcześniej tę pieniądze są blokowane.
  • Odpowiedz
@dradziak: wpłacił na konto. Pieniądze są wysyłane po odbiorze paczki ale tez zostawili sobie termin na przelew. Nie robią od razu. Przyszło z holenderskiej spółki.
  • Odpowiedz
  • 0
@appul
To nie wiem, ja od razu po odebraniu paczki dostałem informację o dokonanym przelewie na konto i faktycznie był następnego dnia :)
@ofca669
Niech się dobrze nosi, w tej cenie warto brać :)
  • Odpowiedz