Wpis z mikrobloga

Policjantka: Nie godzę się na #wyroknakobiety i nie przyłożę ręki do tego, aby to blokować
Jej wiadomość pokazała Sokołowska

Anita Sokołowska opublikowała na Instagramie wiadomość, jaką przesłała do niej jedna z policjantek. Wyraziła w niej wsparcie dla kobiet, które protestują na ulicach.

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał falę protestów, które organizowane są w całej Polsce. Media społecznościowe zalewają historie kobiet i ich bliskich, intymne zdjęcia oraz grafiki wyrażające wsparcie. W trudnym momencie znalazły się zwłaszcza policjantki, które muszą wykonywać swoje obowiązki zawodowe, choć nierzadko całym sercem są z protestującymi. Anita Sokołowska udostępniła wiadomość, którą dostała od jednej z mundurowych.

Kobieta, która chciała pozostać anonimowa (bo w jej firmie "za mówienie prawdy płaci się wysoką cenę"), zaczęła od tego, że cieszy się, że nie musi być na służbie w tym trudnym momencie. Przebywa na zwolnieniu macierzyńskim, ale bardzo współczuje koleżankom, które muszą pracować podczas protestów, choć mocno wspierają osoby z tłumu:

Jesteśmy także kobietami, chcemy decydować o naszych ciałach. Jesteśmy sercem z protestującymi - nasi koledzy także, ponieważ każdy z nas ma rodzinę, dzieci - także ciężko chore i doskonale rozumie tak ważny temat, jakim jest aborcja. Ja jestem za - napisała.
Jej przełożeni uważają, że pracownicy nie mają własnego zdania, a co więcej, muszą milczeć i nie mogą obnosić się z nim publicznie.

Ja działam 'pod osłoną', bo chociaż tak mogę być z osobami, które chcą coś zmieniać na lepsze także dla mnie i dla mojej córki - tłumaczy.

#policja #polska #protest #bekazpisu #bekazprawakow
spere - Policjantka: Nie godzę się na #wyroknakobiety i nie przyłożę ręki do tego, ab...

źródło: comment_16037975160SbmCeueLnzX1BTtbwY9tr.jpg

Pobierz
  • 2
@spere: no i wszystko się zgadza: policjanci to też ludzie i te są zdenerwowani, ale jak mają na sobie mundur to nie mogą afiszować swoich poglądów, bo inaczej na proteście górników część z nich by się do nich przyłączała i tak samo na proteście rolników