Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
@adam-photolive: czekaj, bo chyba czegoś nie rozumiem:
Zabronili aborcji kiedy dzieciak będzie 100% z downem (mam tutaj na myśli wszelkie choroby) co generuje koszty związane z ich leczeniem, bo będzie ich automatycznie rodziło się więcej niż dotychczas i narzekają na to? XDDDDD
  • Odpowiedz
@adam-photolive: IMO to bardziej samozaoranie, bo pokazują, że przeciętnej rodziny (i chyba każdej poza milionerami) nie stać na leczenie niepełnosprawnych dzieci.

Latał tutaj screen wypowiedzi matki niepełnosprawnego chłopca, która mówiła, że dostaje na jego rehabilitację 200 pln miesięcznie. Rodzice tej dziewczynki pewnie podobnie
  • Odpowiedz
Ech, aż się zalogowałem po latach żeby to napisać. Mam w rodzinie dziecko z tą chorobą. Co zrobili rodzice dziecka? Wyjechali do Niemiec, gdzie pracują, otrzymali lek + dostęp do alternatywnych terapii i rehabilitacji (plus sam poziom życia i zarobków istotnie wzrósł po wyjeździe z tego kołchozu). W Polsce walczyli przez kilka lat o dopisanie leku na listę leków refundowanych (diagnoza dziecka była ok. 5 lat temu), ale w końcu zamiast walczyć
  • Odpowiedz
@adam-photolive: w kraju gdzie rodzice chorych dzieci muszą żebrać o pomoc by dziecko mogło przeżyć, ma się rodzić jeszcze więcej takich dzieci, którym nie będziemy potrafili pomóc?
  • Odpowiedz
@adam-photolive: Ta konkretna sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje, ale tradycyjnie #!$%@?ł PiS i ich media, co nie powinno dziwić.
Ta dziewczynka to córka mojego kuzyna. Kilka dni temu TVP wyemitowało kłamliwy materiał, wykorzystując bez zgody wizerunek Laury i wywiad z jej rodzicami, w którym tłumaczyli na czym polega Rdzeniowy Zanik Mięśni. Z materiału wynikało, iż wspaniałomyślnie dzięki podpisaniu przez prezydenta nowego Funduszu Medycznego Laura nie musi już
  • Odpowiedz
@adam-photolive: w przypadku zbiórek na leczenie SMA, wszelkie info na TVP o Funduszu Medycznym mocno zaszkodziło. Jestem tatą Mikołaja i tak jak inni rodzice zbieramy na ten drogi lek. Ten magiczny fundusz niby ma rozwiązać nasze problemy a nie pomoże nic. Lek podaje się do 13.5kg, syn ma ponad 11kg, zostało mu kilka - kilkanaście tygodni żeby dozbierać jeszcze 7 milionów. A po emisji tych propagandowych informacji nasza zbiórka idzie
  • Odpowiedz
Kilka dni temu TVP wyemitowało kłamliwy materiał, wykorzystując bez zgody wizerunek Laury i wywiad z jej rodzicami, w którym tłumaczyli na czym polega Rdzeniowy Zanik Mięśni. Z materiału wynikało, iż wspaniałomyślnie dzięki podpisaniu przez prezydenta nowego Funduszu Medycznego Laura nie musi już zbierać na lek, ponieważ zostanie sfinansowany przez państwo, co jest nieprawdą.


@CimBor: O #!$%@? JAKIE #!$%@?!
  • Odpowiedz
@CimBor: @tomazzi: ( ͡° ʖ̯ ͡°) jesteście w tych wszystkich grupach na fb "armia sma", prawda?
Powodzenia, bardzo trzymam kciuki, żeby się jak najszybciej udało.

W obliczu walki o zdrowie i żyćko nie mają znaczenia poglądy, idzie się tam, gdzie uda się choć troche nagłośnić sprawę.
  • Odpowiedz