Wpis z mikrobloga

  • 32
denerwuje mnie to, że kościoły dalej otwarte, a ja nie mogę sobie kulturalnie iść na warsztaty literackie
  • 18
  • Odpowiedz
@Maudee mnie #!$%@?, że nie mogę iść na basen popływać w chlorowanej wodzie, przecież wiadomo, że młodzi ludzie uprawiający sport to ogromne zagrożenie, a w kościółku pełnym starych ludzi jest bezpiecznie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateo_olsztyn: nie, może dlatego, że posiadam zdolność myślenia. Jak sobie wyobrażasz zamknąć kościoły w państwie katolickim? Wprowadza na dniach lockdown to pewnie je pozamykają. Łatwiej zamknąć pływalnię niż kościół. Zreszta tu i tu panują chyba ciut inne warunki jeśli chodzi o emisję wirusa?
  • Odpowiedz
@apatozaur: Nie "ciut inne", lecz znacząco inne. Oczywistym jest, że łatwiej jest się zarazić w kościele, gdzie mamy skupisko ludzi na niewielkim obszarze i to tych samych ludzi, dla których wirus jest groźniejszy. Moim zdaniem o wiele łatwiej jest zamknąć kościół. Pomodlić możesz się w domu, przecież Bóg jest wszędzie i zawsze słucha, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W wannie nie popływasz, możesz iść nad jezioro czy
  • Odpowiedz
@apatozaur: I jeszcze jedno dodam, choć obawiam się, że zostałeś przyparty do muru i zaraz zaczną się wyzwiska, zamiast argumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie państwo katolickie? Odsyłam do art. 25 ust. 2 Konstytucji RP: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym." Mogę zgodzić się jedynie, że władza w naszym kraju kpi sobie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateo_olsztyn: ale basen nie jest potrzeba pierwszej konieczności, jak nie pójdziesz na basen to nic Ci się nie stanie. Ok! Masz chlor w wodzie, ale pływasz z innymi, mijasz się w szatni, jest sporo osób w zamkniętym pomieszczeniu.

W kościele jednak masz te maski, jest zachowany dystans. Komunia to głupota, ale jest podawana na rękę + kościół nie może tego ludziom zabronić.

Jak sobie wyobrażasz zamknięcie kościołów w katolickim państwie? Nie
  • Odpowiedz
@apatozaur: Kościół nie jest potrzebą pierwszej konieczności, tym bardziej w państwie świeckim, takim, jakie powinno być, a niestety nie jest. Zgadzam się, masz zdolność myślenia, jak każdy człowiek. Obawiam się jednak, że religia żaslepia Ci zdolność racjonalnego myślenia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateo_olsztyn: tu się mylisz, prawie nie chodzę do kościoła, ale też nie jestem głupi by krzyczeć hurr kościół i PiS to zło. Widzę jak to u nas w kraju wygląda i nie mam zamiaru się z tym sprzeczać
  • Odpowiedz