Wpis z mikrobloga

#polska #kobiety #aborcja #protest

Czy ktoś się orientuje czy na jakiejkolwiek stronie rządowej lub jakiegoś niezależnego podmiotu, można znaleźć jakiekolwiek oficjalne statystyki związane z przeprowadzonymi aborcjami w Polsce w poprzednich latach?

Chcę zweryfikować swoją opinię na temat obecnej sytuacji związanej z orzeczeniem TK w oparciu o jakieś twarde dane.

Spędziłem już jakieś 2h szukając jakiejkolwiek poszlaki, tylko po to żeby natrafić na artykuły które albo nie podają źródeł albo podają same siebie za źródło. Ewentualnie podają za źródło PAP bez żadnego odnośnika do jakiegokolwiek artykułu/dokumentu.

Niektóre z nich:
- powołują się na informację MZ i twierdzą, że w roku 2019 przeprowadzono 1116 aborcji (przykład)
- powołują się na informację MZ i twierdzą, że w roku 2019 przeprowadzono 1110 aborcji (przykład)
- przykładów sprzecznych danych mógłbym mnożyć, podlinkowałem tylko to co miałem jeszcze otwarte

Szukanie w Google po dowolnej kombinacji słów "polska", "aborcja", "statystyki" było bezowocne. Również przy użyciu filtra site:gov. Dodatkowo, niektóre z artykułów na które natrafiłem bez pardonu stwierdzały, że w Polsce "nie prowadzi się tego typu statystyk".

Ktoś, coś?
  • Odpowiedz