Wpis z mikrobloga

@sanderus: gdzie w ustawie jest, że zakaz dotyczy najbliższej jezdni? pytam bo ciekaw jestem, zakaz dotyczy najbliższego skrzyżowania i oznacza, że nie możesz wykonać poprawnego skrętu w lewo. Gdybyś jakimś cudem skręcił w jezdnię pod prąd to łamiesz inny zakaz.
@sanderus btw a czy jezdnia to nie jest ta część drogi która jest przeznaczona do poruszania się samochodem? Jezdnia dzieli się potem na pasy ruchu. Czyli nawet Twoja przytoczone definicja jest prawdziwa i dalej zabrania skręcić w lewo.
@stormkiss:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW INFRASTRUKTURY 1  ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 2
z dnia 31 lipca 2002 r.
w sprawie znaków i sygnałów drogowych

§  22. 
1.  Znaki:
1) B-21 "zakaz skręcania w lewo",
2) B-22 "zakaz skręcania w prawo"
zabraniają skręcania w kierunku wskazanym na znaku; ponadto znak B-21 zabrania zawracania.

2.  Zakazy wyrażone znakami B-21 i B-22 obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu, z zastrzeżeniem ust. 3.
3.  Znaki B-21 i B-22
@sanderus: i jeszcze a propos tych rozporządzeń i ich zastosowaniu w praktyce, w Polsce jest zakaz tworzenia tzw rond równorzędnych, czyli skrzyżowań o ruchu okrężnym, gdzie wjeżdzający na rondo ma pierwszeństwo. Wynika to z

Znak C-12 stosuje się łącznie ze znakiem A-7 i umieszcza się na każdym wlocie zgodnie z

zasadami określonymi w punkcie 5.2.1.2.
Podstawą prawną jest Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków
@sanderus: idąc tą logiką zakaz trzeba by postawić po środku między jezdniami, bo inaczej nie da się zabronić skretu na takim skrzyżowaniu..


@alex-fortune: nie, idąc tym tokiem rozumowania, to wystarcz znak umieścić wyraźnie przed skrzyżowaniem.
Tutaj nie mam pojęcia czy to jeszcze przed, czy już w obrębie skrzyżowania
@sanderus: co znalazłem:

Znak B-21 powinien być umieszczony w odległości do 50 m przed skrzyżowaniem oraz na jezdni jednokierunkowej powtórzony bezpośrednio przed skrzyżowaniem po lewej stronie

Zaleca się powtórzyć znak ten bezpośrednio przed skrzyżowaniem na jezdni dwukierunkowej po prawej stronie


Czy tam to jest jezdnia jedno czy dwukierunkowa?

Jak dla mnie, to umieszczenie znaku za przejściem, które jest elementem skrzyżowania, czyni ten znak umieszczonym "w obrębie skrzyżowania"